Як росте кульбаба: незвичайний бур’ян

як росте кульбаба: незвичайний бур'ян

Вам знадобиться
 • Кульбаба
 • Інформація
Інструкція
 • . 1

  Кульбаба — це багаторічна трав’яниста рослина родини складноцвітих. Кульбаба широко поширений на територіях з помірним і холодним кліматом. Відомо безліч видів кульбаб, в Росії частіше за інших зустрічається кульбаба лікарський, що володіє чудовими цілющими властивостями. Ця рослина — справжнє джерело корисних речовин і вітамінів. Використовується кульбаба для лікування захворювань шкіри та шлунково-кишкового тракту, а також як відхаркувальний і сечогінний засіб. Заготовити ця рослина не складає ніяких труднощів, так як росте кульбаба практично повсюдно.

 • . 2

  Кульбаба можна вживати в їжу, його суцвіття маринують, а листя використовують для приготування салатів і додають в суп. Поживна цінність цієї рослини дуже висока, а вирощування кульбаб не вимагає від людини абсолютно ніяких зусиль і витрат. Кульбаба відомий не тільки як корисна рослина, але і як багаторічний бур’ян, з яким дуже важко боротися. Кульбаба росте повсюдно, його можна зустріти на лугах, на узбіччях доріг, на пустирях, на газонах, а також в садах і городах.

 • . 3

  Всі люди мають уявлення про те, як розмножуються кульбабки. Наприкінці весни ці рослини розкривають яскраво-жовті суцвіття, через 2 — 3 дня перетворюються в білі пухнасті кульки. Кожне суцвіття містить приблизно 150 насіння, які можуть переноситися вітром на великі відстані. Живе кульбаба більше десятка років, одна рослина цвіте кілька разів на рік. Кульбаба — дуже невибаглива рослина, стійке до витоптування. Корінь рослини досягає тридцяти сантиметрів, тому витягти його із землі досить складно. Молочний сік кульбаб захищає їх від поїдання комахами і равликами.

 • . 4

  У деяких випадках побачити, як цвіте кульбаба, можна не тільки в кінці весни і початку літа, але навіть восени. Поява цієї рослини в городі або на газоні — справжнє лихо. Потужний корінь кульбаби забирає з грунту поживні речовини, а великі листи затінюють культурні рослини і трави. У кульбаб є одна особливість, яку можна використовувати для боротьби з цим бур’яном на газонах. У вологому грунті корінь кульбаби розташовується не вглиб, а паралельно землі, і при використанні механічної газонокосарки він може бути пошкоджений. Якщо часто поливати і косити газон, то кульбабки поступово зникнуть.

 • . 5

  Щоб знати, як боротися з кульбабами, необхідно вивчити, які хімічні засоби вибірково знищують ці рослини, не зачіпаючи культурні. Якщо кульбабки не надто сильно розрослися, позбутися від них допоможе часта прополка. При прополюванні необхідно стежити, щоб корінь був вирваний із землі повністю, тому що залишилися в грунті кореневі частини можуть дати нові сходи. Кульбаба — дуже незвичайне рослина. Його можна вживати в їжу і використовувати як лікарський засіб, але в той же час кульбаба є шкідливим, що погано піддається знищенню бур’яном.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :