Як розділити особовий рахунок у неприватизованій квартирі?

як розділити особовий рахунок в неприватизованій квартирі?

Вам знадобиться
 • Паспорт
 • Заява мешканців
 • План квартири
 • Копія особового рахунку
Інструкція
 • . 1

  Як свідчить 61 стаття Житлового кодексу, кожен член сім’ї, якому вже виповнилося 16 років, може зайняти в квартирі певну її частину. Крім цього, повнолітній мешканець може зажадати підписати окремий договір про найм приміщення. У цьому випадку виникає питання про те чи можна розділити особові рахунки в НЕ приватизованій квартирі? Як сказано в кодексі, повнолітній мешканець може укласти окрему угоду про наймання житла, відповідно з тією частиною, на яку він претендує. Якщо всі інші повнолітні сусіди, які проживають у квартирі згодні, вони повинні підписати письмове підтвердження. У цьому випадку, площа житла повинна дорівнювати одній окремій кімнаті в цій квартирі.

 • . 2

  Може бути й інший випадок, коли всі мешканці можуть одностайно прийняти рішення про те, щоб розділити рахунок, в якості причини можна вважати смерть наймача, розлучення, вибуття з якихось причин з квартири. Вони повинні подати в ЖЕС заяву, в якій обов’язково повинна бути зазначена причина, по якій переоформляється рахунок. Наймач, а також всі мешканці квартири повинні мати обов’язково схему житла, копію рахунку, документ, що роз’яснюють підставу розділу рахунку. В якості документа можна надати: свідоцтво про смерть, про розірвання шлюбу, довідку про те, що відповідальний квартиронаймач отримав окрему житлоплощу та інші.

 • . 3

  Після подачі всіх необхідних документів, потрібно почекати якийсь час, поки новий договір найму, а також окремі особові рахунки будуть готові. Найчастіше проходить близько одного тижня. Але так відбувається далеко не завжди. Бувають випадки, коли хтось з членів сім’ї не згоден ділити рахунок. Як же потрібно вчинити в подібній ситуації? Якщо сторони конфліктують, до суду подається позовна заява. У ньому вказується вимога про те, що необхідно створити окремий особовий рахунок, а також угоду про наймання. Суд зможе задовольнити позов, якщо позивачеві належить окрема кімната.

 • . 4

  Після того, як буде ухвалено рішення суду, за кожним мешканцем буде закріплена окрема кімната, при цьому місця загального користування не підлягають поділу, ними можуть користуватися всі мешканці квартири. Після того, як рахунок буде успішно розділений, можна приватизувати кімнату. У майбутньому нею можна розпорядитися на свій розсуд. І вже не треба буде питати дозволу у сусідів. Адже саме сусідами будуть рахуватися всі мешканці квартири після того, як особовий рахунок буде розділений. Перевагою поділу рахунку є те, що не потрібно буде оплачувати всю квартиру, а тільки її частину.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :