Як розібрати радіатор опалення своїми силами?

як розібрати радіатор опалення своїми силами?

Вам знадобиться
 • Алюмінієвий радіатор
 • Зняти радіатор
 • Злити воду з радіатора
 • Розібрати радіатор
Інструкція
 • . 1

  Алюмінієві радіатори відразу сподобалися своїм виглядом і простотою установки. Їх висока тепловіддача дозволяє обігріти квартиру або будинок відразу після включення котла. Але практика показала, що вони швидко виходять з ладу через окислення алюмінію водою. Але що робити, якщо потекла одна секція посеред опалювального сезону, а сімейний бюджет ніяк не розрахований на термінову заміну батарей? Вихід один — усунути протікання.

 • . 2

  Перед тим, як зняти радіатор опалення, зливають всю воду із системи опалення. Потім відкручують радіатор і виливають з нього воду. Радіатор рекомендується промити теплою водою зсередини, злегка постукуючи гумовим молоточком по кожній секції. Вилетить багато накипу та іржі. Потім його ретельно переглядають. У місцях протікання видно здуття фарби. Якщо в цих місцях копирснути цвяшком, то можна виявити отвір.

 • . 3

  Варто згадати, що в домашніх умовах алюміній погано піддається зварюванню, це може зробити тільки фахівець. Перш, як закрити радіатор, варто подумати про способи усунення протікання. Алюміній заварюють за допомогою аргону. Аргонно-дугове зварювання коштує дорого, іноді до 300 рублів за 1 см. Аргон не дає алюмінію горіти, на відміну від звичайної зварювання. Простіше вивернути пошкоджену секцію і замінити її на нову. Одна секція коштує в межах 400 рублів. Будуть потрібні нові згони і прокладки.

 • . 4

  Якщо система опалення зроблена з поліпропілену, то можна не міняти секцію на нову, а просто вийняти її. Труби легко наростити, використовуючи шматки поліпропіленової труби або бочонок. Виникає питання, як розібрати радіатор опалення своїми силами? Радіатор кладуть на рівну поверхню, бажано на підлогу, і починають його розбирати. Секції можуть відвертатися з великими труднощами. Краще, якщо помічник встане на батарею. Коли потрібна секція отвінчена, пріворачіваем замість неї нову.

 • . 5

  Як підібрати радіатори опалення. При висоті стелі до 2, 7 метрів на кожні 2 м 2 береться одна секція плюс 20 — 30% запасу. Так, на кімнату площею 16 м 2 потрібно 8 секцій плюс ще 2 секції, всього 10. А на кімнату площею 30 м 2 буде потрібно два радіатора по 10 секцій, всього 20 ( 15 секцій плюс запас для рівного рахунку 5 секцій).

 • . 6

  Термін служби алюмінієвих радіаторів невеликий, приблизно 4 — 5 років. Після усунення однієї протікання інші секції можуть продірявився протягом місяця. Перед тим, як поміняти радіатори опалення, потрібно вирішити, чи купувати знову алюмінієві або залишити свій вибір на біметалевих. Другий варіант обійдеться дорожче, але швидко себе окупить, термін служби батарей до 20 — 25 років.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :