Як розмножити бузок: присадибне господарство

як розмножити бузок: присадибне господарство

Вам знадобиться
 • ПРИЩЕПНИЙ ніж
 • Садовий інвентар
 • Добрива
 • Зола
Інструкція
 • . 1

  Дикорослі види бузку розводять насінням. Такий метод дуже трудомісткий і вимагає тривалої підготовки, що полягає в стратифікації насіння — процесі підготовки, при якому насіння тривалий час витримуються в ємності з вологим піском при температурі 2 — 5 С. Садівники вдаються до такого способу рідко, так як розмножити бузок дикорослу набагато простіше порослю — вже на третій рік вона зможе винагородити праці пишним цвітінням.

 • . 2

  Сортову бузок розмножують за допомогою щеплення, яка виконується держаком, а також сплячою брунькою (такий процес носить назву «окулірування»). В якості підщепи використовують такі сорти, як бузок угорський, бирючина звичайна і бузок звичайна. Кращий час для окулірування — друга половина липня. Прищеплення живцями оптимальніше всього виробляти ранньою весною.

 • . 3

  Зеленими живцями вирощують корнесобственние бузок, яка довговічніша і морозостійка, ніж прищеплена. Для кращого вкорінення слід підтримувати вологість 95 — 100% і температуру 23 — 25 С, використовуючи як субстрат суміш торфу з піском у пропорції 2: 1. Зелене живцювання рекомендується проводити в період закінчення цвітіння бузку.

 • . 4

  Отводками сортовий бузку також можна виростити корнесобственние бузок. Спочатку відводки укорінюють. Для цього гілочку бузку, розташовану, як можна ближче до землі, пригинають до заздалегідь підготовленому грунті, потім пришпилюють і присипають землею, залишаючи верхівку гілки на поверхні. Після вкорінення отводку потрібно відокремити від маточного куща. Вирощена з відводків бузок починає цвісти вже на третій рік.

 • . 5

  Як садити бузок, яку глибину посадки вибрати — залежить від типу саджанця. Кореневласні саджанці садять в невелике поглиблення для стимуляції розвитку додаткових коренів. Саджанці, щеплені на бирючину і угорську бузок, при посадці поглиблюють на 5 — 10 см, щоб потім перевести рослина на власні корені. Якщо в якості підщепи була взята бузок звичайна, то посадка саджанця проводиться трохи нижче рівня грунту з насипом 5 — 10 см, щоб зменшити кількість дикої порослі.

 • . 6

  Незалежно від способу розмноження бузку, місце має бути добре освітленим, і не схильним загрозу повені під час паводку або рясних опадів. Найбільш сприятливим періодом посадки є серпень-вересень, так як посадити бузок навесні — значить піти на ризик того, що вона не приживеться. Посадкову яму слід заповнити компостом і додаванням золи і суперфосфату. А при підвищеній кислотності грунту досвідчені садівники рекомендують також додати доломітове борошно.

 • . 7

  Догляд за бузком зводиться до трьох основних етапів: підгодівлі, обрізку і обробці пристовбурних кіл. Обрезкой слід регулярно проріджувати крону, а також зрізати відцвілі суцвіття, при цьому, не пошкодивши по ними гілочки. Якщо бузок прищеплена, то потрібно систематично видаляти дику поросль, так як позбутися бузку, виростала з неї, згодом важко. Хоча навіть у вигляді рясних заростей, бузок, безсумнівно, порадує своїх господарів своїм яскравим цвітінням і прекрасним ароматом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :