Як розмножити драцену: драцена — розмноження в домашніх умовах

як розмножити драцену: драцена - розмноження в домашніх умовах

Вам знадобиться
 • Субстрат для посадки
 • Товчений цегляна крихта
 • Деревне вугілля
 • Добрива
 • Мох сфагнум
Інструкція
 • . 1

  Драцена має кілька різновидів, які можна легко знайти в квіткових магазинах. Кожен вид по-своєму гарний і ефектний, тому ця рослина часто використовують для інтер’єрного озеленення. Деякі види драцен (наприклад, запашна) можуть навіть цвісти в домашніх умовах, але більшість являє собою вічнозелений напівчагарник. Це неотруйне рослину і його листя часто залучають домашніх кішок. Перш, ніж розбиратися в тому, як розмножувати драцену, потрібно визначитися, які умови для цієї рослини найбільш сприятливі. Місце для драцени слід визначити у південних вікон, це рослина любить світло, не боїться навіть прямих сонячних променів. Тільки драцена облямована може рости і в півтіні. При цьому бажано не допускати занадто високої температури повітря. Влітку, в період активного росту, оптимальний температурний режим — до двадцяти градусів, а взимку, під час відпочинку, до шістнадцяти, але не нижче дванадцяти.

 • . 2

  Занадто часто поливати драцену не варто, полив влітку повинен бути помірний, а взимку — рідкісний, допускається сильне підсушування субстрату в горщику. Не потрібна драцені і надмірна вологість повітря, вона добре себе почуває при стандартній. Для посадки драцени потрібна простерилизованная земляна суміш, що складається з однієї частини дернової землі, однієї частини піску і однієї частини перегною. У горщику бажано робити серйозний дренаж, щоб не допустити зайвої вологості субстрату біля коріння рослини, а, отже, і загнивання. Підгодовувати рослину бажано в період зростання, тобто з квітня до серпня, чергуючи мінеральні добрива з органічними. Періодичність підгодівлі — раз у два тижні. Можна використовувати комплексні добрива (наприклад, «Майстер»). Все це підходить будь-якому виду сімейства «драцена». Розмноження ж у рослини може відбуватися, як вегетативним, так і насіннєвим способом.

 • . 3

  У домашніх умовах, найпростіше використовувати вегетативне розмноження, тобто одним із таких способів: стебловими (кореневими) нащадками, укоріненням частинок стовбура або верхівкового живця. Коли рослина досить велике, то розмножити драцену найпростіше кореневими нащадками. Для відділення слід користуватися тільки гостро заточеним ножем або скальпелем, а проводити розріз рекомендується тільки по вже одревесневшей частини стовбура рослини. Отримавши матеріал для розмноження — кореневий нащадок, необхідно підготувати його до вкорінення. Для цього проріджується, а при нагоді, і коротшає листя відокремленого держака — достатньо залишити не більше чотирьох листків довжиною до десяти сантиметрів. Місце відділення від основного рослини потрібно присипати товченим деревним вугіллям. На два-три години держак потрібно залишити в спокої, в тіні. Після цього можна висаджувати його в дрібно растолченную цегляну крихту.

 • . 4

  Для того, щоб рослина успішно вкоренилося треба дотримуватися такі умови, як — висока температура ( 25 — 30 градусів) , яскраве світло без потрапляння на рослину прямих сонячних променів. Субстрат, в який висаджений держак, повинен завжди залишатися трохи вологим. Для підвищення вологості повітря можна користуватися розпилювачем. Зазвичай вкорінення відбувається за пару тижнів. Аналогічним чином слід вчинити, при відділенні для вкорінення верхівкового живця. Різниця тільки в тому, звідки зрізається відросток для подальшого розвитку. Після того, як рослина вкоренилося, слід пересадити його в такій же субстрат, в якому виростає материнське рослина. Приживається драцена зазвичай протягом пари тижнів. Коли стан рослини покаже, що укорінення пройшло успішно (тобто листя стануть пружними, з’являться нові), слід провести процедуру підгодівлі.

 • . 5

  Розмноження драцени укоріненням шматочків стовбура ніяк не має на увазі під собою брунькування. У домашніх умовах відтворити це досить важко, частина стовбурів незмінно загине. Однак можна спробувати розмножити ця рослина і таким способом, в тому випадку, якщо немає кореневих відростків, і у рослини тільки одна верхівка. Для вкорінення підходить одеревів стовбур, що не пошкоджений і пружний. Розмір підготовленого для укоріненні шматочка не повинен перевищувати шести сантиметрів. Щоб запобігти його гниття, слід на 2 / 3 залити його розплавленим парафіном. Непокрита частина стовбура заглиблюється в зволожений мох (сфагнум). Для вкорінення потрібні наступні умови: яскравий, але розсіяне світло, висока температура ( 25 — 30 градусів) і постійна вологість субстрату, в даному випадку — моху. Чекати вкорінення припадає від трьох до шести тижнів. У разі успішного вкорінення, з частинки стовбура утворюється нова рослина, яке потрібно пересадити в готовий субстрат, а після того, як воно прижилося — підгодувати добривами.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :