Як розмножується горобина: всі способи розмноження

як розмножується горобина: всі способи розмноження

Вам знадобиться
 • Саджанці чорноплідної горобини
 • Компост / торф / перегній
 • Мінеральні добрива
Інструкція
 • . 1

  Черноплодная горобина, як і багато інших чагарники, має кілька способів розмноження. Висадити на ділянку її можна саджанцем з кореневою системою або держаком, але останній варіант менш ефективний. Крім цього одним їх ефективних способів того, як розмножується горобина вже висаджена на ділянці, буде метод кореневих відводків, аналогічний подібного у смородини або малини. Так само можна висаджувати горобину насінням.

 • . 2

  Для забезпечення гарного вкорінення саджанцю необхідно створити належні умови — в посадкову яму ( 60 на 60 см) обов’язково додається перегній і мінеральні добрива, після посадки рослині забезпечується рясний полив. Для ефективного розвитку кореневої системи буде краще зрізати саджанець, залишивши тільки п’ять нирок ( 20 см висота). В принципі, це основні правила, як доглядати за горобиною при посадці. Чагарник невибагливий і морозостійкий, тому його досить просто вирощувати навіть недосвідченим садівникам.

 • . 3

  Розсаджувати горобину бажано в період, коли сокорух ще не почалося (ранньою весною) або коли воно майже закінчилося (пізня осінь). Аронія, як називають горобину, виростає приблизно до двох метрів у висоту і має пишну крону, щоб рослини не спліталися один з одним гілками, відстань між ними повинна бути не менше двох метрів. Цвісти і плодоносити цей чагарник починає вже на другий рік після посадки. Плоди щільні, темні, близько сантиметра діаметром, з червонуватою м’якоттю.

 • . 4

  Для розвитку чагарнику і забезпечення його плодоношення важливо не забувати про обрізку і формуванні крони. Кращий час для цього — рання весна, до початку розкриття нирок. Протягом літа обрізка може бути тільки санітарної, основна проводиться до початку сокоруху. У тому, як обрізати горобину, немає особливої складності: зрізаються сухі гілки, затінюючі крону, гілки, старше двох-трьох років. Сформована з молодих пагонів крона буде плодоносити по всій площі, а не тільки на верхівці, що збільшує обсяг врожаю. Кущі у віці 7 — 9 років можна піддати омолаживающей обрізку.

 • . 5

  Садівників, які дбають про те, як правильно посадити горобину, цікавить, які місця на садовій ділянці краще віддати під посадку. Однак аронія дуже невибаглива, і може рости практично всюди, єдине, що вона не любить — це занадто засолені грунти. У всьому іншому при гарному поливі і своєчасному внесення мінеральних підживлень цей чагарник практично не вимагає зайвої уваги, приносячи в кінці серпня — вересні рясний урожай.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :