Як розпізнати апендицит?

як розпізнати апендицит?

Вам знадобиться
 • Градусник
 • Консультація лікаря
Інструкція
 • . 1

  Пройшли ті часи, коли запалення апендикса призводило до летального результату, але і сьогодні варто звертати увагу на тривожні симптоми, які можуть свідчити про гострому перебігу хвороби. Вона може ускладнитися гнійним перитонітом (якщо запалений відросток кишки прорветься в черевну порожнину). Причини виникнення захворювання в медичних джерелах вказані самі різні, починаючи з неправильної дієти, закупорки венозних судин або запалення його лімфоїдної тканини. У кожному разі наказано оперативне втручання, яке дозволить позбутися від джерела проблем. Вік хворого може бути самим різним (в межах від 1 року до 99 років). Причому ніколи не реєструються випадки апендициту немовлят до 12 місяців. Симптоми відрізняються варіабельністю, але все-таки є загальні ознаки запалення цієї ділянки сліпої кишки.

 • . 2

  Спочатку можна розглянути типові ознаки цієї недуги — апендицит досить часто починається дискомфортними відчуттями в області шлунка, хворобливістю живота і блювотою. При цьому випорожнення шлунка не приносить пацієнтові видимого полегшення, він продовжує скаржитися на біль, шкіра набуває блідість.

 • . 3

  У цей період людина найчастіше думає, що він з’їв щось не те, у нього харчове отруєння, боротися з яким можна, застосовуючи звичайні ферменти та абсорбенти. Активоване вугілля і Смекта можуть допомогти від болю в шлунку, хворий може навіть заснути на кілька годин. Але продовження хвороби не змусить себе чекати (відновлення симптомів через 2 — 8 годин). Людина відзначає деяка зміна в локалізації болю. Вона зміщується з області шлунка в праве підребер’я. У цей час може почати відзначатися зв’язок між рухами, покашлюванням, сміхом з інтенсивністю неприємних відчуттів.

 • . 4

  При цьому біль у животі супроводжується й іншими симптомами — рідким стільцем і невеликим підвищенням температури тіла (до 37, 2 — 37, 5 градусів). Людина в цей період вибирає для себе найбільш комфортне положення — ноги притягнуті до живота, а сам він розташовується на правому боці, так як на протилежному боці починаються відчуватися тягнуть болі, що поширюються на ліву сторону очеревини.

 • . 5

  Вище було розглянуто типове протягом цієї хвороби з звичайними ознаками запалення апендикса, але вона може змінюватися в залежності від того, де розташований цей відросток. Якщо він знаходиться позаду сліпої кишки, то болі можуть нагадувати ниркову кольку, тому в цьому випадку буде потрібно лікарська допомога для диференціації діагнозу.

 • . 6

  Іноді зустрічаються випадки, що запалився апендикс, що знаходиться в області малого тазу. Тоді болі відчуваються в нижніх відділах живота і можуть посилюватися (різі) при сечовипусканні. Така картина перебігу захворювання виникає тоді, коли задня стінка сечового міхура стикається з запалення червоподібного відростка. Прискорений рідкий стілець часто зустрічається тоді, коли апендикс знаходиться в «зв’язці» з тонкої або сигмовидної кишкою. Можна помітити, що картина апендициту буває неясною, тому іноді хворим пропонують лапароскопію або динамічне спостереження, щоб точно поставити діагноз.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :