Як розпізнати що тебе вкусив кліщ?

як розпізнати що тебе вкусив кліщ?

Вам знадобиться
 • Звернутися до лікаря
 • Оглянути тіло після прогулянки в лісі
 • Звертати увагу на почервоніння на шкірі
Інструкція
 • . 1

  Кліщі найбільш активні навесні і влітку, зазвичай вони виходять на полювання рано вранці або ввечері, так як не люблять жару. Кліщі живуть у землі, а з настанням тепла вибираються на поверхню і мешкають у високій траві. Тому думка про те, що вони живуть на гілках дерев, помилково. Кліщі не літають і не стрибають, але зате можуть міцно вчепитися на одязі. Піддані нападу кліщів і тварини, діти схильні укусам цих комах набагато частіше, тому що нижче зростанням, якраз на рівні трави. Як тільки людина стикається з місцем проживання кліща, він відразу чіпляється за людину і починає шукати м’яке містечко, щоб впровадитися під шкіру. Необхідно знати, як визначити укус кліща, тому що він є переносником небезпечних хвороб. По суті крові випиває він небагато, але шкоду здоров’ю людини завдає колосальний.

 • . 2

  Енцефаліт і бореліоз — це ті хвороби, якими може нагородити кліщ свою жертву. Незавжди виходить побачити кліща, до того, як він упровадиться повністю під шкіру. Як зрозуміти, що тебе вкусив кліщ? Симптоми від укусу проявляються не відразу, а тільки через кілька тижнів. Серед перших ознак можна виділити: температуру, дратівливість, пітливість, головні болі, біль у м’язах. Чим більше кліщ пробув під шкірою, тим більше вірусів він встигне занести. Ось ще ознака того, як розпізнати укус кліща: почервоніння на місці рани. Воно може бути більшим за розмірами, навіть досягати діаметру 10 см. Іноді люди помічають на своєму тілі червоні плями, але не приділяють їм належної уваги. Плями незабаром проходять, але от інфекція поширюється усередині організму.

 • . 3

  Як дізнатися вкусив кліщ чи ні? Якщо він був заражений енцефалітом, то незабаром з’являться симптоми хвороби у вигляді температури, слабкості, розлади шлунка. Якщо захворювання почне прогресувати, то з’являться: Безперервні головні болі, погана орієнтація в просторі, висока температура. При перших ознаках, що вас укусив кліщ, варто звернутися до лікаря. Не можна з цим зволікати, оскільки наслідки можуть бути найсумніші. Хвороба вражає спинний, головний мозок і центральну нервову систему.

 • . 4

  Якщо людина провів вихідні на дачі або в лісі і після виявив підозрілі плями на тілі, то повинен подбати про те, як дізнатися що тебе вкусив кліщ. Кожен рік можна проходити вакцинацію, яка захистить організм, якщо вкусив кліщ. Але і сама людина не повинен халатно ставитися до свого здоров’я і вживати заходів для захисту від таких небезпечних комах. Перед туристичним походом, або поїздкою за грибами повинен подбати про свій одяг. Вона повинна закривати ноги і руки, щоб кліщ не зміг дістатися до шкіри. І час від часу потрібно намагатися оглядати доступні місця на тілі на наявність різних жуків і кліщів. А в разі виявлення підозрілого живого «об’єкта» на тілі, звернутися краще до лікаря. Тільки він зможе зробити ніщо інше, як дізнатися, що це за комаха. І зможе видалити кліща так, щоб не залишилося під шкірою його лапок і щупалець, обробить рану і досліджує кліща на наявність захворювань. Якщо кліщ був заразний, значить призначать курс лікування, а якщо ні — то це буде уроком, і наступного разу потрібно бути гранично обережним.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :