Як розподілити витрати в сім’ї?

як розподілити витрати в сім'ї ?

Вам знадобиться
 • Комп’ютер
 • Програма Excel
 • Таблиця «Сімейний бюджет»
Інструкція
 • . 1

  Тема грошей — одна з найбільш цікавих і захоплюючих для будь-якої людини. Тільки маючи чітке уявлення про те, як витратити свої гроші, можна позбавити себе від необхідності жити в борг. Чітке планування сімейного бюджету допомагає робити тільки потрібні покупки і не забувати платити за рахунками. Як же навчитися планувати витрати в сім’ї?

 • . 2

  Щоб зрозуміти, як розподілити витрати сім’ї, треба вибрати необхідні статті витрат. Далі внести статті бюджету в електронну таблицю, виділити пріоритети. На що витрачати гроші в першу чергу, а на що — в останню. І звичайно ж, вносити коректування: що вдалося, а де витрати перевищили норму. Але найчастіше це буває зробити не просто, особливо жінці — натурі непостійною. Тому планування бюджету має бути справою сімейною.

 • . 3

  Отримавши зарплату, чоловік і дружина повинні разом обміркувати, як враховувати витрати сім’ї, вивести в електронному вигляді план витрат на місяць і витратити гроші на найнеобхідніше. У традиційній російській сім’ї зароблені гроші витрачаються в першу чергу на: — оплату комунальних послуг; — телефон, Інтернет; — кредити.

 • . 4

  Наступна стаття витрат — продукти. На жаль, в даному вигляді витрат набагато складніше домовитися і запланувати покупки заздалегідь. Це пов’язано зі смаковими пристрастями сім’ї, а також з постійним зростанням цін. Тому доведеться постійно коригувати цю статтю витрат. Наприклад, якщо в поточному місяці витратили багато на солодке (морозиво влітку дуже люблять все), то в наступному місяці доведеться заощадити.

 • . 5

  Інша не менш важлива стаття витрат, яка також повинна обов’язково входити в сімейний бюджет — це товари для дому. Сюди входітвсе: побутова хімія, засоби для ремонту, а також декорування вашого житла.

 • . 6

  Далі, швидше за все, багато сімей розподілять гроші на обслуговування автомобіля. І, звичайно ж, не варто забувати про розваги, на них рекомендується витрачати не більше 10 — 15% від доходів. Якщо після такого розподілу в сім’ї залишаються ще й заощадження, то цьому можна тільки позаздрити. Проте ж виключення потрібні в будь-яких правилах, а незаплановані витрати іноді найприємніші.

 • . 7

  Далі, швидше за все, багато сімей розподілять гроші на обслуговування автомобіля. І, звичайно ж не варто забувати про розваги. адже без відпочинку життя одноманітне і нудне. Ну а якщо в сім’ї ще й заощадження залишаються, їм можна тільки позаздрити. Але все таки виключення потрібні в будь-яких правилах, а незаплановані витрати іноді найприємніші.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :