Як розрахувати кількість радіаторів?

як розрахувати кількість радіаторів?

Вам знадобиться
 • Калькулятор
 • Папір
 • Ручка
Інструкція
 • . 1

  Для того щоб розрахувати кількість необхідних радіаторів необхідно вирахувати обсяг опалювального приміщення, врахувати кількість і стан вікон, і особливості клімату. Для помірно-континентального клімату, який переважає на європейській частині Росії і на території України, за звичайних умов, для обігріву одного кубічного метра об’єму приміщення, потрібно приблизно близько 40 ват теплової потужності. Розрахунок об’єму приміщення проводимо за наступною формулою: множимо довжину на ширину на висоту стін приміщення. Приміром, якщо в приміщенні довжина, ширина і висота стін 3 метра, то множимо 3 * 3 * 3 і отримуємо об’єм кімнати 27 метрів кубічних. Наступний крок як розрахувати кількість радіаторів, необхідно отриману площу 27 м 3 помножити на що витрачається кількість тепла для обігріву 1 м 3 — 40 ват. Отримуємо 1080 ват.

 • . 2

  Після цього потрібно визначити яка тепловіддача однієї секції радіатора, який запланований для використання в цьому приміщенні. Якщо тепловіддача однієї секції радіаторної батареї дорівнює 150 ват, то щоб дізнатися кількість секцій радіатора необхідних для обігріву приміщення, потрібно розділити отриману потужність необхідну для обігріву всього приміщення, 1080 ват, на кількість тепла що віддається однією секцією 150 ват. Для того щоб остаточно дізнатися відповідь на питання як розрахувати кількість радіаторів, необхідно округлити отримане число в більшу сторону, отримаємо потрібну кількість секцій радіатора опалення — 8 секцій.

 • . 3

  На збільшення кількості необхідних секцій радіатора впливають такі фактори: на кожне вікно потрібно додати до загальної необхідної потужності обігріву кімнати — 10%, а на кожну зовнішню стіну — 20%. У розглянутому випадку це: 30% від 1080 ват, виходить додатково 324 ват потужності, що в загальному числі складе ( 324 / 150) ще 2 секції батареї, і в підсумку, потрібно 10 секцій радіатора.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :