Як розрахувати кількість секцій радіатора?

як розрахувати кількість секцій радіатора ?

Вам знадобиться
 • Площа приміщення, висота стелі
 • Теплова потужність кожної секції
Інструкція
 • . 1

  При необхідності установки радіатора опалення в новому приміщенні або заміні старого, наприклад чавунного, що вичерпав свій ресурс або відповідного з естетичних міркувань потрібно виконати певний розрахунок. У разі невірно розрахованої кількості ступенів (секцій) біметалічного радіатора можливе виникнення ситуації, коли в холодну пору року в приміщенні буде холодно, або заявлена виробником ефективність радіатора не буде досягнута. Як розрахувати кількість радіаторів для опалення всього приміщення дає зрозуміти проста формула. На об’єм приміщення рівний 1 м 3 потрібна 41 Вт теплової потужності нагрівального елемента.

 • . 2

  Таким чином, для приблизного розрахунку буде потрібно всього лише знати площу приміщення і висоту стель. Так, наприклад, для кімнати в 17 квадратних метрів з висотою стель 2, 7 метра буде потрібно сумарна теплова потужність встановлюваних радіаторів рівна 1882 Вт Наведені цифри будуть найбільш підходящими для приміщення з одними дверима і однією зовнішньою стіною. У разі, якщо кімната має дві зовнішні стіни (кут будинку), то до розрахунку слід застосувати коефіцієнт рівний 1, 2 — 1, 3. При наявності склопакета втрати тепла можуть бути знижені на 10 — 15 відсотків, що також можна враховувати при встановленні радіатора опалення.

 • . 3

  Порахувавши необхідну загальну теплову потужність опалювального приладу, відповідь на питання як розрахувати кількість секцій радіатора приходить сам собою. Потрібно всього лише розділити отримане число на паспортне значення потужності однієї секції. Тобто для забезпечення розрахованої раніше теплової потужності потрібно 9, 4 секцій по 200 Вт кожна. При наявності дрібних значень округляти рекомендується в бік збільшення. На завершення варто зазначити, що краще встановити радіатори опалення з запасом потужності в 20% спільно з регулюючим загальну температуру приміщення термостатом, ніж в холодний зимовий день шкодувати про брак заповітних однієї — трьох осередків тепла.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :