Як розрахувати пені від ставки рефінансування?

як розрахувати пені від ставки рефінансування?

Вам знадобиться
 • Формула
 • Податковий кодекс РФ
 • Ставка рефінансування
Інструкція
 • . 1

  зобов’язати до виплати податків є приватні фізичні особи, а також різні юридичні фірми, організації та підприємства виробництва і реалізації товарів і послуг. Причому для виплати певного встановленого податку існують свої терміни, перевищивши які, платник податків зобов’язаний буде виплачувати пені — спеціальна штрафна санкція. Тому важливо знати, як розрахувати пені за ставкою рефінансування. Обчислення розміру пені проводиться таким чином: Необхідно з’ясувати загальну суму податку, який необхідно було сплатити у встановлений період часу, але оплата не була проведена або була проведена не вчасно.

 • . 2

  Цей параметр буде використанні в формулі розрахунку і позначений як «С». Також, щоб розрахувати пені необхідно вирахувати на яку кількість повних днів прострочення, починаючи безпосередньо з дня виникнення заборгованості з оплати податку і закінчуючи розрахунок днем, коли прострочений платіж був внесений або планується внести. При цьому варто відзначити, що для різних видів юридичних осіб передбачені різні варіанти виплат податку, таким чином, пеня вираховується, починаючи з моменту прострочення, незалежно від кількості встановлених термінів і варіантів оплати. Вирахувана кількість днів також буде застосовано у формулі розрахунку пені та умовно названо як «К». Наступною розрахунковою одиницею буде ставка рефінансування. Своєчасну, підтверджену на даний момент часу ставку можна з’ясувати, звернувшись до даних ЦБРФ.

 • . 3

  Вона буде позначена в підсумковій формулі розрахунку у вигляді літери «Р». Може статися така ситуація, що протягом періоду прострочення ставка рефінансування поміняється. У такому випадку термін заборгованості ділиться на частини, беручи до уваги момент до і після зміни ставки, і розраховувати штрафні пені, в такому випадку, необхідно для кожного періоду окремо. У підсумку, розглянувши всі перераховані вище пункти, необхідно розрахувати нараховані пені більш точно. Для цього виходить рекомендована Податковим Кодексом РФ, формула: ПЕНЯ = (С * К * Р) / 300300 — певна постійна величина поділу, вона в цій формулі незмінна і є постійною величиною.

 • . 4

  Провести всі необхідні розрахунки за цією формулою не складає труднощів. Уміння розрахувати передбачуваний розмір штрафної санкції позбавляє від потреби звертатися до фахівців або купувати додаткові програмні продукти для твору подібних, насправді досить простих, операцій. Тому важливо правильно розрахувати пені за ставкою рефінансування, щоб після оплати не виникло ніяких неприємних ситуацій. Варто окремо відзначити, що при розрахунку пені штрафом обкладається повна сума неоплаченого податку, сюди входить і ПДВ. Формула, яка грунтується на ставці рефінансування Центрального Банку, використовується безпосередньо при наявному факті прострочення. Якщо причина нарахування пені інша, в цьому випадку виробляються інші розрахунки, тоді можливі додаткові штрафи, неустойки та штрафні санкції.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :