Як розрахувати прибуток і рентабельність; як підняти виручку?

як розрахувати прибуток і рентабельність ; як підняти виручку?

Вам знадобиться
 • Величина виручки від реалізації продукції і (або) послуг
 • Величина витрат на випуск продукції і (або) надання послуг
 • Величини сплачених податків з прибутку, штрафів та пені
Інструкція
 • . 1

  Основною метою підприємницької діяльності є отримання прибутку, інакше організація буде банкрутом. Про економічну діяльність без отримання прибутку також говорять, як про нерентабельною діяльності. Тому важливо вміти розраховувати дані показники. Як знайти прибуток і як розрахувати рентабельність? Для початку необхідно знати, що позначають дані поняття. Під прибутком розуміють дохід від підприємницької діяльності, що дорівнює різниці між виручкою, отриманою організацією при реалізації її продукції і (або) послуг, і величиною витрат, які пішли на випуск даної продукції і (або) надання послуг. При даному розрахунку знаходиться валовий прибуток.

 • . 2

  Показник прибутку також називають абсолютним показником діяльності організації, так як він висловлюється в грошовому вираженні і показує тільки який результат діяльності даної організації: позитивний чи негативний. Для отримання більш точної картини про стан фінансово-господарської діяльності фірми необхідний також розрахунок відносного показника — рентабельності виробництва. З його допомогою можна побачити мала або велика величина прибутку була отримана. Ось чому необхідно знати, що таке рентабельність, як розрахувати її, які види її існують. З того, що рентабельність є відносним показником адміністративно-господарської діяльності організації, або скорочено АХД, випливає, що виражається у відсотках і позначає відношення величини прибутку до витрат.

 • . 3

  Якщо при розрахунку показника прибутку можна тільки дізнатися чи отримана прибуток взагалі, або виробництво збиткове, то завдяки показнику рентабельності можна визначити чи отримана необхідна прибуток. Наприклад, в організації витрати на виробництво партії одягу склали 100000 рублів. Виручку від реалізації даної партії товару організація отримала в сумі 1100000 рублів. Розрахувавши показник прибутку, фінансист або керівник отримає величину 10000 рублів. Як багато чи як мало це? Поділивши отриману величину прибутку на витрати на виробництво даної партії одягу, він отримає рентабельність виробництва. У даному прикладі її величина складе 10%. Тепер уже керівник може оцінити діяльність компанії. Якщо планова рентабельність виробництва прийнята в розмірі 20%, то даний показник не виконаний і фірма отримала прибутку менше планової величини. Якщо ж рентабельність за планом повинна була бути в розмірі 8%, то виробництво вийшло більш вигідним.

 • . 4

  Слід також розрізняти поняття валового і чистого прибутку, так як при використанні в розрахунках того чи іншого виду прибутку, вийдуть різні види рентабельності продажів. Показник валового прибутку використовується для розрахунку товарної рентабельності. Порядок розрахунку даних показників був розглянутий вище. Показник чистого прибутку використовується для знаходження рентабельності продажів. У свою чергу, чистий прибуток визначається як різниця між валовим прибутком і сумою податків з прибутку, пені, штрафів, яку сплатила фірма. Це головний показник фінансового результату діяльності організації, тому що отримана валовий прибуток може бути нижче суми податків, і тоді підсумковий фінансовий результат діяльності буде збитковим. Тому важливо крім розрахунку показника товарної рентабельності, знаходити рентабельність продажів. Даний показник розраховується як частка від ділення величини чистого прибутку організації та виручки від реалізації продукції і (або) послуг.

 • . 5

  Таким чином, у прикладі з організацією з виробництва одягу валовий прибуток склав 10000 рублів, тоді чистий прибуток складе 8000 рублів, з урахуванням того, що податок на прибуток був 2000 рублів. Величина рентабельності продажів при діленні суми чистого прибутку на відому величину виручки від реалізації товару складе 7, 3%. Таким чином, виробництво даної партії одягу не було збитковим.

 • . 6

  Одним з найбільш точних показників фінансової діяльності організації є чистий прибуток. Її наявність говорить про позитивний результат діяльності фірми. Однак не варто забувати про показник рентабельності продажів, який допоможе визначити чи досягнутий потрібний рівень прибутку чи ні. Для досягнення даного рівня слід не виходити за рамки витрат, необхідних на дане виробництво, при економії витрат рівень рентабельності збільшується. Високорентабельне виробництво має менше ризиків на ринку, більш конкурентоспроможним. У теж час нижні межі зниження витрат також існують. При закупівлі дешевого, але неякісної сировини виробник ризикує втратити клієнтів. Тому важливо розуміти, що підтримка показників фінансової діяльності на стабільному рівні більш вигідно, ніж, в гонитві за високим прибутком, виробляти неякісну продукцію з низькою собівартістю. Якщо на початку такої програми виробництво буде високорентабельним, то згодом фактична рентабельність буде нижче рівня планової рентабельності через падіння обсягу виробництва, тому що попит на подібний товар впаде. Це може привести також до банкрутства компанії.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :