Як розрахувати проводку, розрахувати перетин кабелю по навантаженню?

як розрахувати проводку, розрахувати перетин кабелю по навантаженню?

Вам знадобиться
 • Планування майбутньої проводки
 • Рассчет необхідних матеріалів
 • Необхідна кількість проводів
Інструкція
 • . 1

  Якість будь-якого ремонту визначає його довговічність, але якщо будь-яка обробка може легко помінятися через кілька років, то проводка зазвичай служить кілька десятків років. Саме тому важливо вловити всі моменти, в тому числі і те, як розрахувати перетин дроту за навантаженням для даного приміщення. Безумовно, звернутися до фахівця — це найкращий варіант, але розбиратися хоч трохи самому явно не завадить. Фахівці з проводці не тільки якісно проведуть всі роботи, але і допоможуть підібрати найвигідніші варіанти для певних приміщень або всього будинку.

 • . 2

  Що стосується самого дроту, то до його складу входять мідь або алюміній. А розрахунок проводки і полягає у визначенні його товщини, яка називається перетином. Безпосередньо перетин визначає те навантаження, яке може витримати вся проводка при включених електроприладах. Також прокладений кабель повинен бути підведений до максимальної кількості розеток, яке буде безпечним, але ефективним для життєдіяльності. Також він з’єднує вмикачі і розподільні коробки.

 • . 3

  Щоб розрахувати приблизну перетин кабелю, необхідно, що визначити загальну потужність всіх електроприладів. Не варто забувати про всі лампочках, комп’ютерах, телевізорах і т. д. Отриману суму потрібно помножити на два. Якщо потужність вийшла близько 15 кіловат, то необхідно купувати алюмінієвий кабель з перетином 10 квадратних міліметрів, а мідний — 6 кв. мм. Такий розрахунок підходить для однофазної відкритої прокладки кабелю, і навіть збільшена навантаження не спричинить поганих наслідків. Якщо вона прихована, то перетин збільшують у два рази.

 • . 4

  Не варто забувати і про пряме призначення приміщення. Якщо це кухня, то тут навантаження на електропроводку буде значно вище, ніж у звичайних кімнатах. Що стосується проводів, які ведуть до лампочок і вмикач, то тут можна брати дроти з мінімальним розміром перетину. Що стосується проводів, які ведуть до розеток, то тут можна запам’ятати кілька відповідностей. Наприклад, якщо загальне навантаження до 3 кіловат, то необхідний буде провід з перетином 2 кв. мм. Якщо 5 кіловат, то підійде провід в 3 кв. мм, а якщо 8 кіловат, то в 6 кв. мм. Не варто також забувати, що кожен окремий дріт призначений тільки для однієї напруги: 220 В або 380 В, але існують і для двох напруг 220 / 380 В.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :