Як розрахувати рентабельність основної діяльності?

як розрахувати рентабельність основної діяльності ?

Вам знадобиться
 • Знаходження коефіцієнта рентабельності
 • Проведення фінансового аналізу
Інструкція
 • . 1

  Найважливішим показником для компанії при оцінці ефективності своєї діяльності є показник рентабельності. Саме з його допомогою можна точно зрозуміти: чи потрібно продовжувати розвивати свій бізнес, виробляти певні види продукції і так далі. Так як розрахувати рентабельність основної діяльності? Рентабельність показує прибутковість компанії і вважається на підставі бухгалтерських звітів, таких як: баланс фірми, звіт про доходи і видатки, а також інших документів. Якщо виникне бажання, наприклад, у керівника, дізнатися рентабельність основної діяльності підприємства, то вистачить навіть зазначених документів.

 • . 2

  Коефіцієнт рентабельності основної діяльності демонструє чистий прибуток компанії, яку вона запрацювала з одного рубля, витраченого на виготовлення свого товару. Якщо на підприємстві працюють сильні фахівці, тоді коефіцієнт зобов’язаний від року в рік збільшуватиметься. Формула, за якою розраховується цей коефіцієнт, наведена далі: коефіцієнт рентабельності = дохід від реалізації продукції / витрати, витрачені на виготовлення продукції. Виходячи з даного показника можна повністю оцінити рентабельність компанії. Крім того, даний показник застосовується для оцінки доцільності впровадження певних видів продукції та відкритті нових представництв.

 • . 3

  Крім цього, кажучи про рентабельність компанії, потрібно відзначити такий важливий показник, як рентабельність продажів, без якої не обходиться не один фінансовий аналіз. З її допомогою визначається чистий прибуток, отриманий компанією від одного рубля виручки. Розраховується вона таким чином: рентабельність продажу = дохід від реалізації / виручку від реалізації. На закінчення варто відзначити, що в даній статті описані лише основні показники, які зустрічаються у фінансовому аналізі. Зрозуміло, існує ще безліч цифр, за якими можна оцінити ту чи іншу сторону рентабельності компанії. Але навіть володіючи цими двома формулами, можна дуже легко і швидко перевірити все те, що говорить фінансовий відділ. А поступово вникаючи фінанси, можна самостійно скласти повний фінансовий план компанії.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :