Як розрахувати рентабельність проекту?

як розрахувати рентабельність проекту?

Вам знадобиться
 • Бізнес-план
 • Випуск продукції
 • Потужність обладнання
 • Дохід і витрата
Інструкція
 • . 1

  Щоб запустити той чи інший виробничий проект, потрібно в першу чергу скласти бізнес-план. Розробкою зазвичай займаються штатні економісти або запрошені фахівці консалтингових компаній. Для виробників це дуже важливий крок, який вимагає не малі вкладення, і від нього залежить доля подальшого розвитку, а часом і існування всього підприємства. Для того щоб знати як розрахувати рентабельність проекту в цілому необхідно користуватися формулою, за якою відбувається розподіл показника передбачуваної прибуток на кількість вкладених ресурсів, причому ресурси можуть бути в грошовому еквіваленті або у натуральному. До наявних показниками рекомендується застосовувати індекс дефлятора, так як проект розраховується не на один рік, а вартість закладаються матеріальних витрат змінюється.

 • . 2

  Показник рентабельності виробництва продукції розраховується за формулою аналогічній рентабельності проекту. Тільки в цьому випадку прибуток береться конкретно від основного виробничого виду діяльності, отже витрати приймаються тільки ті, які беруть участь безпосередньо в процесі виготовлення виробів, інакше результат буде спотворений. Зазвичай розрахунок ведеться за видами продукції, що випускається, для виявлення конкурентоспроможності або збитковості позиції. Чому необхідно стежити за рентабельністю? По-перше цей показник просто необхідний в управлінні виробничого процесу, зниженні витрат, перегляду концепції роботи. По-друге, якщо відбулося зменшення показника в порівнянні з попереднім аналогічним періодом, то потрібно терміново аналізувати ситуацію і приймати відповідні заходи

 • . 3

  Планування бізнесу в сьогоднішній час є необхідним заходом у виживанні на ринку. Аналізу та планування повинна приділятися дуже серйозну увагу, тому що зміни відбуваються щодня, з’являються нові ідеї, нові молоді компанії. На початку кожного календарного року, як правило, затверджуються річні плани, і встановлюється плановий обсяг виробництва. Він може бути річний, квартальний або місячний і виражатися як у натуральних одиницях (штуках, кілограмах, метрах) так і в грошових. При плануванні виробництва, в першу чергу враховуються потужності має обладнання, а так само реальний випуск продукції при обліку повного завантаження. План обов’язково узгоджується з комерційним відділом, так як має прямий зв’язок з плануванням продажів.

 • . 4

  При складанні планів продажів і виробництва формується очікуваний валовий дохід, який визначає згодом валовий прибуток. Показник валового прибутку розраховується по формулі як різниця між виручкою і собівартістю продукції. Якщо організація займається різними видами діяльності, то можливі декілька варіантів підрахунку: у цілому або в розрізі за видами. На практиці нерідко зустрічаються випадки валового збитку, коли витрати перевищують доходи. Збиток може відбутися з ряду причин, наприклад повернення великої партії від покупця бракованої продукції або зупинкою устаткування через поломки. Так само збільшення собівартості продукції можливо через незапланованого підвищення постачальником вартості сировини і матеріалів, тоді як у договорі на поставку продукції покупцю обговорені фіксовані ціни на певний період часу. Таким чином всі випадки необхідно ретельно проаналізувати і виробити правильну стратегію щодо зниження витрат і отримання максимального прибутку.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :