Як розрахувати термін окупності обладнання?

як розрахувати термін окупності обладнання ?

Вам знадобиться
 • Бізнес-план
 • Обладнання
 • Витрати
 • Активи
 • Калькуляція
Інструкція
 • . 1

  Не секрет, що кожне виробниче підприємство ставить своєю метою збільшення обсягів виробництва, розширення асортименту, поліпшення якості своєї продукції, зниження собівартості і збільшення прибутку. Все це тягне за собою витрати на придбання нового, сучасного та дорогого обладнання, тобто вкладення в основні засоби організації. У першу чергу економістам ставиться завдання скласти бізнес — план, в якому освячується питання про те, як правильно розрахувати окупність устаткування, адже від цього нерідко залежить майбутнє всього підприємства.

 • . 2

  Купівля обладнання дуже відповідальний крок, що вимагає грамотного підходу. Потрібно скрупульозно вивчити стан ринку, конкурентоспроможність і ціновий діапазон нової продукції. Якщо на ринку попит перевищує пропозицію, то саме час розширюватися і збільшувати власний виробничий парк. Будь-яке обладнання має певну потужність, тобто кількість вироблених виробів на годину, зміну або добу. Отже, можна розрахувати, скільки за певний період організація отримає прибутку і відповідно, без великих погрішностей обчислити термін окупності обладнання.

 • . 3

  Якщо підходити до руху основних фондів з наукової точки зору, то слід вдатися до застосування формули терміну окупності, тобто часу, за яке організація хотіла б окупити дане основний засіб. Для цього потрібно економічний показник, а саме показник вкладень грошових коштів витрачених на придбання та показник прибутку, яку організація хоче витягти з моменту введення в експлуатацію. При розрахунку також необхідно врахувати всі витрати на транспортування, навантаження і розвантаження, витрати пуско-налагоджувальних робіт, навчання персоналу, сертифікацію продукції.

 • . 4

  Головним показником, який визначає ліквідність підприємства є необоротні активи, до них відносяться основні засоби, тобто обладнання, машини, транспортні засоби та інше майно терміном використання більше одного року. Придбання основних засобів можна узагальнити одним показником як капітальні вкладення, тобто вкладення грошових, трудових чи матеріальних ресурсів у відтворення основних фондів. У бухгалтерському обліку капітальні вкладення враховуються на рахунку 08. Якщо обладнання придбано у постачальника, оприбутковано, але ще перебуває на стадії введення в експлуатацію, то воно також враховується на цьому рахунку.

 • . 5

  При розрахунку терміну окупності обладнання необхідно не тільки правильно розрахувати собівартість, а й встановити кількість (обсяг) випускається. На підставі калькуляції одиниці виробу, складеної технологом та затвердженої керівником, згідно з технічними умовами вироби, визначається собівартість. Вона складається з витрат на сировину і матеріали, зарплату робітників, тару і упаковку, а так само загальновиробничих витрат. Такі витрати включають в себе витрати на електроенергію, амортизацію та інші витрати. Таким чином, грамотно підрахована собівартість — це запорука реально отриманого валового доходу в заданий період часу, а, отже, підсумок успішної роботи всього трудового колективу і компанії в цілому.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :