Як розрахувати термін окупності проекту?

як розрахувати термін окупності проекту ?

Вам знадобиться
 • Початкові витрати
 • Виручка
Інструкція
 • . 1

  Це питання досить складний, але основоположний для бізнес-плану будь-якого проекту. Почати потрібно з того, що термін окупності проекту — це відрізок часу, який пройде від моменту впровадження проекту в життя до того моменту, коли всі витрати на його впровадження повністю окупляться. Окупність — це момент, коли проект почне приносити реальну прибуток понад вкладених в нього коштів. Чим термін окупності менше, тим краще для проекту і для його автора, також це позитивно позначається на привабливості проекту серед інвесторів. Чим термін окупності вище, тим більше підозр щодо прибутковості проекту.

 • . 2

  Розрахувати термін окупності проекту — значить визначити той момент часу, коли всі витрати на створення і впровадження проекту окупляться, коли підприємець почне відчувати вигоду свого проекту. Буває й таке, що бізнес-план проекту нерентабельний, невигідний, і тоді такий проект не окупиться протягом свого життєвого циклу. Це означає, що початкові витрати на реалізацію проекту не окупилися, тобто проект себе не виправдав, не знайшов споживачів, місця на ринку. Сумний факт, але він має місце в економічній практиці. Якщо проект ще не впроваджений на ринок, а бізнес-план вже показує досить довгий термін окупності, то підприємцю варто подумати двічі, перш ніж реалізовувати свій проект.

 • . 3

  Для того щоб розрахувати термін окупності проекту, потрібно первинний об’єм інвестицій в розвиток проекту розділити на середньорічну вартість грошових надходжень від реалізації проекту. Це найпростіша узагальнена формула обчислення строку окупності проекту. Але в кожному індивідуальному випадку є свої нюанси і особливості. Якщо кожен місяць передбачається різний дохід від реалізації проекту, то така формула не підійде. В даному випадку, з метою отримання більш точного результату розрахунків, потрібно піти по іншому шляху. Для початку варто визначити величину первинних вкладень в проект, а потім з цієї суми послідовно віднімати планований дохід кожного місяця. У тому місяці, в якому початкові вкладення перекриються доходом від реалізації проекту, і буде термін окупності.

 • . 4

  При плануванні бізнесу ключову позицію займає точка беззбитковості. Це така точка, в якій виручка від бізнесу дорівнює витратам на його реалізацію. Далі цієї точки починається прибуток від реалізації бізнес-проекту. Нижче точки беззбитковості — зона збитку, небажана зона для підприємця. Точку беззбитковості зазвичай знаходять за допомогою графіка, на якому будується кілька прямих: пряма постійних витрат, пряма змінних витрат, пряма загальних витрат і пряма виручки. На перетині прямий загальних витрат і прямої виручки знаходиться точка беззбитковості.

 • . 5

  Чистий прибуток — це та частина прибутку підприємства, яка залишається в його розпорядженні після сплати всіх податків, зборів, мита, відрахувань до державного бюджету і т. д. Іншими словами, це прибуток, якій підприємство може розпоряджатися, як захоче. Звичайно, будь-який підприємець зацікавлений у збільшенні чистого прибутку. Але на жаль, не завжди це відбувається. Тому й важливо знати термін окупності проекту, через скільки місяців або років проект себе окупить, і чи вигідно взагалі його запускати на ринок.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :