Як розрахувати відвід: монтаж відводу

як розрахувати відвід: монтаж відводу

Вам знадобиться
 • Дренажна система
 • Точковий і лінійний відвід
 • Установка відводу
 • Виготовлення відводу
Інструкція
 • . 1

  Навесні, коли починається танення, то досить часто доводитися боротися з напливом поверхневих вод. Особливо гостро така проблема стоїть у жителів приватних будинків і власників дачних ділянок. Найпростіший спосіб, як зробити відвід води — це спорудити дренаж. Для цього достатньо вирити в грунті канави, які будуть мати ухил у напрямку центральної дренажної канави. Яку, в свою чергу, слід підвести до водоприймача (стічних колодязів, ямі). Цей спосіб називається відкритим дренажем. Але оскільки він недовговічний, то краще зробити більш капітальну систему, закопавши в землю лотки (модулі) йдуть до водоприймача. Крім того, такі модулі потрібно накрити гратами для того щоб в них йшла вода, а великий сміття не засмічував їх.

 • . 2

  Але відводи це не тільки грунтові споруди, вони можуть розміщуватися і на даху. Все залежить від того, звідки необхідно виводити воду. Однак не залежно від свого розташування, все водовідводи діляться на два основних типи. Перший тип — це точковий відвід. Його особливість у тому, що для кожної ділянки використовується автономний канал або труба, який відразу відводить рідину в водоприймач. Другий тип водовідводів називається лінійним. Він споруджується із спеціальних модулів і становить цілу систему, яка має невеликий ухил і забезпечує злив вод. А завдяки системі модулів, які з’єднуються між собою, проблему як зробити відвід зможе вирішити і не дуже досвідчений майстер.

 • . 3

  Але перш ніж приступати до роботи, необхідно вирішити одне важливе питання: як розрахувати відведення води, щоб вона йшла, а не застоювалася в каналах. Для цього буде потрібно провести деякі спостереження. Спочатку слід визначити, в куди рухається основна маса талої або дощової води. Потім розкреслити план водовідвідної системи спрямованої в бік природно стоку вод. Після того, як підготовлено план, можна приступати до справи. Слідуючи розмітці, в землі риють канави глибиною до 30 сантиметрів, які потім посипають піском. Ще краще використовувати піщано-гравійну суміш. Глибина такої подушки повинна складати близько 15 сантиметрів. Потім її утрамбовують і дають трохи устояться. Після чого в канали укладають модулі. При цьому необхідно не тільки забезпечити ухил, але і стежити за тим, щоб модулі були на кілька сантиметрів нижче рівня землі.

 • . 4

  А для того щоб надійно зафіксувати модулі, то їх збоку теж ущільнять піском. На завершення проводять останній етап робіт — накривають всі модулі гратами. На щастя, у наш час промисловість цілком забезпечує ринок лотками-модулями всіляких конструкцій і різних матеріалів, від пластика до бетону. Проте ще досить часто їх виготовляють у домашніх умовах. Ну, а то як виготовляють відводи — не складає великого секрету. Для цього підбирають азбоцементні труби і розрізають їх уздовж на дві однакові половини. У результаті виходить два зручних для використання лотка. Проте, такий спосіб досить трудомісткий, тому краще все ж придбати вже готові модулі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :