Як розрахувати висоту фундаменту?

як розрахувати висоту фундаменту?

Вам знадобиться
 • Схематична карта глибин
 • Лопата
 • Пластмасова або залізна труба
Інструкція
 • . 1

  У першу чергу дані інструменти знадобляться для того, щоб дізнатися, як розрахувати висоту фундаменту, знаючи значення нормативної глибини промерзання землі для вашого регіону. Значення можна дізнатися завдяки схематичне карті глибин промерзання для різних регіонів, яка є на майже всіх будівельних веб-сайтах. Застосовуючи даний параметр, необхідно знати, чи відповідає він вірогідною глибині промерзання.

 • . 2

  Справжні значення вважаються, як правило, істотно меншими. Визначте дійсну глибину промерзання грунту. Щоб її дізнатися користуйтеся: Dr = k * Dn, де Dr — шуканий розмір; Dn — нормативна глибина промерзання; k — коефіцієнт, що передбачає вплив режимів опалення будівель на обмерзання грунту, прилеглого до основи будинку.

 • . 3

  Значення k дається в СНіПа 2. 02. 01 — 83. Якщо споруда опалюється, величина k стане менше одиниці, якщо ні, k приймають однаковим 1, 1. Враховуючи, при цьому, що якщо є можливість того, що споруда не опалювальний, принаймні, один зимовий сезон, k необхідно приймати рівним 1, 1. Дізнайтеся вид грунту, що залягає в зоні зведення, для того, що дізнатися якої висоти має бути фундамент.

 • . 4

  відкопати деяку кількість шурфів на ділянці і беріть проби грунту. Навіть якщо ви ніяк не є фахівцем в грунтознавства, вам не складе великої праці знайти, до якого виду належить грунт. Це можуть бути піски, скельні породи, різної крупності, піски маленькі і пилуваті, суглинки і глина. У разі появи проблем — зверніться до фахівця.

 • . 5

  Важливою причиною, яка чинить великий вплив на розрахунок глибини підстави будинку, вважається ступінь грунтових вод. Відкопайте яму або пробурити свердловину на глибину 2, 5 м, помістіть в неї трубу — пластмасову або залізну — і поспостерігайте за розташуванням поверхні води в різний час. У даному випадку необхідно знати тільки, нижче або вище двох метрів відносно точки промерзання грунту розміщується волога.

 • . 6

  Отримавши ці дані, а конкретно розрахункову глибину промерзання рівня грунтових вод та виду грунту, згідно таблиці 2 СНіПа 2. 02. 01 — 83 визначте глибину закладення фундаменту. Узагальнені і трохи спрощені дані з таблиці мають всі шанси бути представлені в цьому виді: якщо будівля грунтується на скельних породах, необхідність у фундаменті в загальному відпадає.

 • . 7

  У випадку, коли грунтові води віддалені від поверхні землі на значення менше Dr + 2, тоді фундамент будується виходячи з глибини меншою розрахованої глибини промерзання, яка характеризується (Dr). Коли це відстань більше значення Dr + 2, ступінь грунтових вод не впливає на глибину фундаменту і її дозволено брати не менш 0, 5 * Dr.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :