Як розширити пасіку без великих затрат?

як розширити пасіку без великих затрат?

Вам знадобиться
 • Цукровий сироп
 • Медова сита
 • Стільники з бджолами
 • Формування відводу
Інструкція
 • . 1

  Питання про те, як найкраще знизити витрати по догляду за пасікою, цікавить багатьох бджолярів. А чи може непрофесійний бджоляр-яким чином збільшити свою пасіку, що складається всього з 1 — 2 сімей? Залежно від району розташування пасіки, але не раніше квітня, необхідно починати підгодовувати бджіл цукровим сиропом або медовою ситою ( 1: 1). Коли почнуть з’являтися в травні-червні трутні, одну з родин необхідно довести до того стану, коли почнеться роїння. Цей спосіб допоможе надалі питанні про те, як розширити пасіку.

 • . 2

  Далі необхідно здійснювати підгодівлю бджіл, видалити всі рамки, які не містять розплід. Щоб підсилити ефект, слід додати близько трьох сот, містять зрілий друкований розплід без бджіл, який знаходився в іншій родині. Гнізда слід утеплити і скоротити, щоб створити тісноту. Необхідно ретельно спостерігати за процесом, не пропустивши момент, коли почнеться закладання маточників. Перед тим як почнеться запечатування маточників, слід відшукати матку і сформувати отводок. У порожній вулик переносяться 2 кормові рамки, а також рамка, яка містить матку. З рамок слід струсити близько 2 / 3 бджіл. Перед тим як розвести пасіку, вулик встановлюється на нове місце.

 • . 3

  Дуже акуратно на 7 — 8 день слід вирізати маточники. З них вибирають самі акуратні з правильною формою, а потім розміщують їх у клітини. Кожен маточник повинен висіти вертикально, а його кінець не повинен торкатися корму, який знаходиться в годівниці. Заселені клітини терміново переміщують у середину, розташовуючи ближче до меду.

 • . 4

  Перед тим як облаштувати пасіку, слід в порожньому вулику з боку одного розмістити кормову рамку, а поруч встановити рамку з бджолами і розплодом. Після того як вийдуть матки, приблизно через 2 дня можна організувати відведення. У цей час можна приблизно визначити число розплоду і кількість бджіл. Поруч встановлюються два вулики, які є порожніми.

 • . 5

  Вирішуючи питання про те, як оформити землю під пасіку, слід чітко уявляти, що пасікою доведеться займатися постійно, розширюючи яку можна домогтися чудових результатів, а також отримати досить істотний додатковий дохід. Для подальшого оформлення знадобиться отримати свідоцтво приватного підприємця, визначитися з розташуванням місця. При розташуванні пасіки в лісі допомогу в оформленні потрібних документів може надати лісник.

 • . 6

  Про те як влаштувати пасіку не в лісовій зоні, слід дізнатися в районному відділенні, які займаються земельними відносинами. Складається заяву, в якій слід озвучити своє прохання про надання ділянки під пасіку в строкове безоплатне користування, а також копія паспорта, завірена нотаріусом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :