Як розвести пасіку: розведення бджіл

як розвести пасіку: розведення бджіл

Вам знадобиться
 • Місце для пасіки
 • Жива огорожа
 • Уміння
Інструкція
 • . 1

  Все більше людей схиляється до думки, що домашнє господарство набагато корисніше і вигідніше, ніж звичайна міська життя. Деякі люди, пізнавши принади сільського життя, починають серйозно займатися фермерством, сільським господарством або іншими видами таких робіт, причому з успіхом отримуючи від цього матеріальну вигоду.

 • . 2

  Окремо слід відзначити бджільництво. Якщо вирощувати овочі на грядках або тримати корисну живність готові багато, то бджолярами стають одиниці. Найчастіше вважають, що заняття це трудомістка й складна, але чи так це, спробуємо розібратися в цій статті. Скільки необхідно вкладень і сил, а так само, як розвести пасіку, щоб вона приносила своєму власникові дуже смачний і корисний продукт? Слід зазначити, що бджільництво є досить успішною галуззю в сільському господарстві, та й до того ж, досить прибутковою.

 • . 3

  Будь пасіка спрямована на те, щоб збільшити, наскільки можна якість і стійкість медозборів, для чого потрібні сильні і високопродуктивні бджолині сім’ї. Це є головним принципом успішного домашнього бджільництва. Одним з головних питань, що виникають у початківців бджолярів, є питання про те, як облаштувати пасіку, щоб забезпечити комфорт і захищеність бджолиним сім’ям. Слід ретельно підбирати місце, де буде розташована пасіка, воно має бути захищеним від вітрів, що підсилюють дію заморозків. Найкраще для цього підходити рельєфна місцевість зі схилом в південну сторону, більшу частину дня, освітлювану сонцем.

 • . 4

  Якщо немає таких умов для пасіки, то слід створити своєрідний захист від поганих погодних умов і перепадів температур. Знаючі бджолярі радять, перед тим, як оформити землю під пасіку, забезпечивши її всіма необхідними атрибутами бджільництва, слід обгородити її живоплотом або забором, для захисту від поривів холодного вітру. Висота огорожі повинна бути близько двох метрів. Найкраще, коли стежки, по яких часто пересуваються люди, розташовані осторонь від пасіки. Так само не слід розташовувати пасіку в промислових районах, завантажених промисловими підприємствами.

 • . 5

  Перед тим, як влаштувати пасіку, слід поцікавитися, чи є в районі приблизно 2 км будь медоноси, які забезпечать більш прибуткове і вдале розведення бджіл. Після того як місце вибрано, а пасіка почала працювати, власник оцінить переваги домашнього меду, його смакові якості, а так само корисність і лікувальні властивості.

 • . 6

  Якщо досвід розведення бджіл стане вдалим, слід задуматися над тим, як розширити пасіку, щоб можливо, виробляти мед на продаж, що забезпечить додатковий дохід, а так же матеріальний інтерес. Додаткові кошти, отримані від продажу меду, можна використовувати на будівництво більш модернізованої пасіки.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :