Як розвинути голос, голосові зв’язки?

як розвинути голос, голосові зв'язки?

Вам знадобиться
 • Дихальні вправи
 • Вправи для голосових зв’язок
Інструкція
 • . 1

  Дихання. Голос допомагає людині передавати інформацію, виражати свої емоції і почуття. Завдяки йому можна запевнити або зворушити співрозмовника, тому його можна назвати основним інструментом переконання. Але далеко не всі мають приємний мелодійний голос, який би подобався оточуючим, але його завжди можна розвинути, оскільки голосові зв’язки являють собою звичайні м’язи. У даному випадку на перший план виходить дихання, саме з його допомогою можна розвинути голос. Коли воно не правильне, а також присутній скутість м’язів, це призводить до спотворень. Щоб зробити свій голос красивим і додати йому оксамитовість, можна скористатися простими вправами. Спочатку потрібно спробувати ходити не поспішаючи і стежити за своїм диханням. Так, вдих-видих повинен бути тривалістю в 2 кроку, але цей інтервал згодом буде потрібно збільшити до 10. Крім цього, розвинути голосові зв’язки допоможе наступну вправу: необхідно встати правильно, розставити трохи ноги, а руки підняти над головою і зімкнути в замок. Потім потрібно трохи відкинутися назад, вдихнути побільше повітря через ніс і неквапливо видихнути, схилившись вперед. Під час цієї вправи потрібно повторювати різні звуки: «і», «у», «е», «а», «о».

 • . 2

  Сильний голос. Гарний голос потрібно зробити ще і сильним, тому його теж слід тренувати, а для цього можна взяти на замітку нескладні вправи. Їх потрібно виконувати обов’язково вранці, як зарядку, і краще всього у ванній кімнаті безпосередньо перед дзеркалом, вони додадуть впевненості у власних силах і зарядять життєрадісністю на весь день. Спочатку необхідно зробити глибокий вдих, потім видих, поки достатньо дихання. Слід зазначити, що на кожному вдиху потрібно вимовляти голосні, саме в такій послідовності, в якій вони дані тут: «ІІІ», «еее», «ааа», «ооо», «ууу». Такий набір не випадковий, його використовують абсолютно всі співаки при розспівування. Таке тренування дозволяє їм брати високі ноти, оскільки зв’язки завжди залишаються в тонусі. Звичайно, така розспівування вранці може не сподобатися домочадцям і сусідам, тому слід заздалегідь продумати це питання, можливо, має сенс поставити у ванну хорошу звукоізоляцію, щоб не завдавати нікому занепокоєння.

 • . 3

  Співочий голос. Для розвитку співочого голосу потрібно небагато інша інструкція, оскільки потрібно буде навчитися керувати своїми зв’язками, щоб у процесі виконання пісні міняти інтонацію і тональність. Буде потрібно щоранку починати з дихальної гімнастики: спочатку слід зробити 7 повних вдихів допомогою носа і стрімко видихнути через рот. Крім цього, потрібно робити ще й розминку рота, шляхом покусування мови, щік, губ. Після того як прийде відчуття розслаблення, можна почати виконувати вправи для голосових зв’язок. У першу чергу слід вимовляти склади, в яких є дзвінкі і глухі приголосні, але розбавлені однієї голосної. Слід вживати ось такі: ПКТО, ПКТІ, ПКТА, пкте, пкти, (пильнуй, бде, БДА, бдо, БДУ) але якщо вони не подобаються, то можна придумати свої, записати їх на папірці і читати вчасно тренування.

 • . 4

  Як вправ викладачі по вокалу радять читати скоромовки, тільки перший час це потрібно робити повільно, чітко вимовляючи всі букви, потроху можна прискорювати темп, але при цьому виразність вимови не повинна губитися. Як тільки вдасться впоратися зі скоромовками, можна буде читати улюблені літературні твори. Щоб розвинути голос, потрібно буде багато тренуватися, але без праці в цій справі ніяк, тому слід запастися терпінням і не зупинятися на досягнутому.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :