Як розвинути слух: прості прийоми?

як розвинути слух: прості прийоми?

Вам знадобиться
 • Гітара
 • Камертон
 • Ручка
 • Папір
Інструкція
 • . 1

  Хороший слух часто називають музичним. Комусь володіння таким слухом дається з самого народження, а деяким доводиться намагатися добиватися його протягом свого життя. Людина, що має ідеальний музичний слух, може визначити будь-яку ноту, почувши її звучання. Звичайний же слух (його має більшість людей) допоможе визначити ноту тільки в порівнянні з іншого.

 • . 2

  Багатьом, безсумнівно, хотілося б дізнатися, як розвинути слух і чи можливо це зробити самому, в домашніх умовах. Це дуже складне питання, при відповіді на який потрібно враховувати індивідуальні здібності людини і його сприйняття музики. Найоптимальніший варіант — довіритися кваліфікованому фахівцю, віддати свою дитину в музичну школу або взяти уроки на дому. Навчитися грати можна на будь-якому музичному інструменті, було б бажання.

 • . 3

  Людина, що володіє хорошим слухом, чує в музичному творі більше, ніж будь-який інший, він глибше відчуває переживання композитора, розуміє сенс почутого повною мірою. Такі люди чують музику «свіжо» і по-новому, розрізняють звучання інструментів, нові мелодичні лінії. При цьому він розвивається різнобічно, як особистість. І все ж: як поліпшити слух?

 • . 4

  Для вирішення цього завдання існує кілька способів, на які спираються всі вчителі музики. Перший — це сольфеджіо — спів нот без тексту. При такому співі пропевается кожна нота і тим самим закріплюється зв’язок між слухом і написаної нотою. Потім завдання ускладнюється, і навчають, пропонується написати музичний диктант — потрібно записати ноти на прослушанную мелодію, визначаючи при цьому її музичний розмір і ритм. Ще одне важливе становить такого музичного предмета, як сольфеджіо — слуховий аналіз. Для його проведення потрібно визначити на слух інтервали, акорди і їх послідовність і т. д.

 • . 5

  Тим, хто хоче присвятити себе музиці, цікаво буде знати, як налаштувати гітару на слух. Для цього буде потрібно ще один інструмент — камертон. Будь музичний інструмент потрібно починати налаштовувати з ноти «ля». На гітарі настройка починається з нижньої струни, треба затиснути п’ятий лад і намагатися добитися того, щоб звуки, що видаються камертоном і гітарою, були ідентичними. Для налаштування гітари необхідний хороший слух, а все інше обов’язково прийде з досвідом. Перший час варто тренуватися робити це зосереджено й в абсолютній тиші.

 • . 6

  І, мабуть, найважливіше — як перевірити музичний слух? Перший спосіб — попросити друга зіграти одну ноту, запам’ятати її. Потім, натискаючи ноти в розкид, постаратися визначити саме ту, яка потрібна. Якщо вдасться це зробити, отже, слух хороший. Є ще один спосіб, більш простий. Попросити когось твердим предметом, наприклад, ручкою, «настукати» певний ритм, завдання другого людини полягає в тому, щоб повторити цей ритм як можна більш точно.

 • . 7

  Якщо не виходить з першого разу розвинути слух або оволодіти грою на музичному інструменті, це не привід впадати у відчай. Головне вірити в себе і не опускати руки і тільки в цьому випадку можна домогтися успіху.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :