Як розвивалася географія?

як розвивалася географія?

Вам знадобиться
 • Історія стародавнього світу
 • Історія середніх віків
 • Історія держави Російського
Інструкція
 • . 1

  Як і будь-яка наука, географія має свою історію. Так чи інакше, географія супроводжує людину з моменту його власного усвідомлення. Як тільки людина зацікавився околицями власної печери, так і виникла ця наука. Для того щоб знати етапи розвитку географії, Вам буде потрібно прочитати таке:

 • . 2

  Перші карти виконувалися у вигляді наскальних малюнків, на обривках шкур тварин і на бересті. На таких картах древніми людьми малювалися життєво важливі для їхнього життя об’єкти, такі як джерела води, місця пасовищ тварин, місця полювання і природні притулки. Примітивні карти виникли ще задовго до появи навіть зачатків писемності, що зіграло важливу роль у виживаності людства як виду.

 • . 3

  У Стародавньому Єгипті вже з’явилися зачатки служби кадастру. Почалося використання межування земель. Крім того, там же проводилися спостереження за небесними об’єктами, на підставі чого складалися різні сільськогосподарські календарі. Єгиптянами Земля представлялася як плоска поверхня, навколо якої рухаються небесні тіла. Далі по мірі розвитку людства змінювалися і уявлення про навколишній світ.

 • . 4

  Першими теорію про те, що Земля представляє з себе куля, висунули стародавні греки. Також вони першими побудували модель глобуса і заявили про те, що саме наша планета рухається навколо сонця, а не навпаки, як вважалося до цього. Саме період близько 200 років до нашої ери вважається переломним у розвитку географії.

 • . 5

  Щоб з’ясувати, як розвивалася географія в середні століття, не потрібно піднімати цілі пласти історії. У всіх на слуху імена таких мандрівників як Марко Поло, Васко да Гама, Магеллан і Колумб. Слід зазначити, що розвиток географії в середні століття відбувалося на тлі загального занепаду і феодальної замкнутості, що втім, не завадило мандрівникам і мореплавцям шукати нові шляхи.

 • . 6

  Цей історичний період людства до цих пір носить назву Епохи великих відкриттів. Необхідно відзначити, що всі великі відкриття в області географії відбувалися тільки з однією метою — пошуки найбільш коротких шляхів до багатих землях. Так було покладено початок розвитку та економічної географії.

 • . 7

  На Русі ця наука так само ніколи не залишалася в забутті. Як виникла географія, а також напрямок її розвитку показують такі знамениті походи російських землепроходцев як Єрофій Хабаров, Семен Дежнев і Єрмак. Перша карта «Великий креслення Російської держави» був намальований ще в 1552 році, який потім постійно оновлювався і доповнювався. Розквіт географії, що почався в середні століття, продовжується до цих пір.

 • . 8

  Географія стала настільки ємною наукою, що тепер існує безліч її підрозділів, які визначають не тільки фізичне розміщення всіляких природних об’єктів на поверхні земної кулі. Такі розділи як політична та економічна географії повноправно учувствуют у вивченні життєдіяльності людства і надають саме пряме і безпосереднє участь на наше життя.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :