Як розвивалася геометрія?

як розвивалася геометрія?

Вам знадобиться
 • Підручник історії Стародавнього світу
 • Підручник з історії Середніх століть
 • Підручник Нової історії
Інструкція
 • . 1

  Саме слово «геометрія» з’явилося від давньогрецьких «geo», що означає «земля», а також «metrein», що означає «міряти». Виходячи з цього зрозуміло, що раніше геометрія представляла собою науку з вимірювання навколишнього простору. Проте з плином часу змінилося як саме визначення геометрії, так і її методи і теорії.

 • . 2

  У своєму розвитку така найдавніша наука як геометрія пережила чотири основних етапи. Щоб знати, яке значення для науки мав кожен етап, Вам знадобиться прочитати наступні описи для кожного з них. На первинному етапі геометрія вирішувала нагальні завдання першої необхідності.

 • . 3

  Наприклад, після щорічного розливу Нілу єгиптяни щороку були змушені заново розмічати свої землеробські ділянки. Крім того, з плином часу у людей почали виникати і вдосконалюватися естетичні вимоги до своїх прикрас одягу, облаштування житла, а також до зображення навколишнього світу.

 • . 4

  У цей період геометрія не була систематизована і передавалася у спадщину в записах та усних переказах рецептів і правил. Початкові відомості про геометрію відносяться до Стародавнього Єгипту і датуються 17 століттям до нашої ери. Головним чином в цей період накопичувалися відомості про такі величини як довжини і обсяги та їх взаємодії між собою.

 • . 5

  Далі ці зачатки геометрії, близько 7 століття до нашої ери, потрапили до Стародавньої Греції, де вони протягом кількох століть формувалися в струнку систему. Саме в Греції з’явився метод докази, і були з’ясовані додаткові зв’язки між геометричними фігурами. Саме в цей момент геометрія виконала якісний стрибок і стала наукою.

 • . 6

  Щоб зрозуміти, як розвивалася геометрія на другому етапі свого розвитку, слід зазначити, що загальний занепад античної культури Середземномор’я також призвів до застою і в розвитку даної науки, хоча вона і продовжувала повільними темпами розвиватися в Середній Азії та Індії. І тільки з плином часу і виникненням періоду Епохи Відродження, центр розвитку геометрії перемістився до Європи.

 • . 7

  Саме там в першій половині 17 століття Рене Декарт ввів в геометрію поняття системи координат, що дозволило зв’язати дві такі науки як геометрію і алгебру. Це було початком такого етапу як аналітична геометрія, що було проривом у розвитку науки. Важливу роль у тому, як утворилася геометрія, зіграв третій етап її розвитку, коли в неї були введені поняття диференціальних співвідношень.

 • . 8

  Це дозволило вивчати і розраховувати будь-які лінії і криві, а також на підставі диференціального числення зображати фігури в прямокутних координатах, що призвело до появи нарисної геометрії, що встановило прямий зв’язок з образотворчим кресленням — це було початком проективної геометрії. Невідповідності евклідової геометрії і теорії простору привели до виникнення четвертого етапу розвитку геометрії.

 • . 9

  неевклідової геометрію першим описав наш співвітчизник М. І. Лобачевський. Саме так в 1826 році і виникла геометрія, яка до цих пір називається геометрією Лобачевського. Однак слід зазначити, що давня евклідова геометрія ніяк який суперечить новому течією цієї науки.

 • . 10

  неевклідової геометрія вчить, що в будь геометричній фігурі існує математична і фізична істинність об’єкта, причому фізична сторона фігури визначається дослідним шляхом, а потім математичним методом обчислюється її несуперечливість. Саме виникнення геометрії Лобачевського зв’язало цю науку з фізикою, що зробило і робить величезний вплив на розвиток людства до цих пір.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :