Як розводити цемент з піском і що для цього знадобиться?

як розводити цемент з піском і що для цього знадобиться?

Вам знадобиться
 • Будівельний розчин
 • Пісок
Інструкція
 • . 1

  Щоб побудувати якесь споруда — необхідний розчин. Він використовується для з’єднання каміння фундаменту, для кладки з цегли, для заливки цементних підлог, для штукатурення стін і так далі. А оскільки розчин застосовується для різних цілей, то він має багато різновидів з різними характеристиками, які залежать від того як розводити цемент з піском. Для того щоб створити розчин, потрібно мати три обов’язкові компоненти — це цемент (в’язка речовина), пісок (заповнювач) і вода (розчинник). Якщо взяти побільше цементу, то вийде розчин, який в рідкому стані пластичний і добре пристає. А після висихання він ставати дуже твердим і довговічним. Його недоліки в тому, що з часом, він тріскається і осідає. Якщо ж змушують розчин, в якому переважає пісок, то він буде не таким міцним, але зате стане менше осідати і тріскати.

 • . 2

  Тому, для кладки використовують розчин з великою кількістю в’яжучого речовини. Він добре заповнює всі порожнечі при роботі і забезпечує високу міцність після висихання. Кладочні розчини ще називають жирними, тому що в них багато цементу. А для оздоблювальних робіт потрібна розчин, який не тріскається і не дає осадку. Такі оздоблювальні розчини називають худими, оскільки в них домінує пісок. До речі, якість піску дуже впливає на характеристики розчину. Найкраще для будівельних робіт використовувати так званий річковий пісок. Він дрібніший, тому краще справляється з роллю наповнювача, як в жирному, так і в тощем розчині. Але іноді, для невеликих ремонтних робіт, немає сенсу купувати дорогий річковий пісок. Набагато вигідніше буде розібратися самому, як створити пісок хорошої якості в домашніх умовах.

 • . 3

  Зробити це нескладно. Слід взяти необхідну кількість низькоякісного піску і промити його. Але не всі знають, як промити пісок. Для цього потрібно взяти ємність, висипати в неї пісок і набрати води. Потім пісок перемішується, а брудна вода зливається. Повторити цю процедуру потрібно кілька разів, поки вода не залишиться чистою. Після цього, її зливають, а пісок просушують, розклавши його тонким шаром у теплому місці. Коли пісок висохне, то залишиться вирішити останнє питання: як просіяти пісок? Робиться це теж дідівським способом, через сито. У результаті виходить чистий і дрібний пісок відмінної якості. До речі, залишився великий пісок можна теж використовувати, наприклад, для створення основи під тротуарну плитку. Але для цього необхідно знати, як утрамбувати пісок. А зробити це можна або механічним способом, за допомогою спеціальної віброплити або використовуючи пошаровий полив водою.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :