Як розводити рибу в ставку?

як розводити рибу в ставку ?

Вам знадобиться
 • Карасі
 • Ділянка землі
 • Столик
 • Аератор
 • Корм
Інструкція
 • . 1

  Багато людей є великими любителями риби та страв з неї. А щоб вона завжди була на столі, її не обов’язково купувати в магазині. Можна вирощувати цього мешканця водної стихії у себе на присадибній ділянці — за наявності на ньому вільного місця під водойму.

 • . 2

  До того, як розводити рибу в ставку, належить викопати її майбутнє «житло». Влаштовувати водойму найкраще в низині, там, де досить грунтових вод. Для самих невибагливих у змісті коропа чи карася підійде розмір водойми 6 х 4 м (можна і більше) і глибина близько 1, 5 м. Цього вистачить на десяток-другий середніх за розміром рибин (а для початку розведення достатньо 3 — 4 штук — кількох самців і самки). Дно потрібно зробити рівним і без корчів, щоб полегшити періодичну чистку водойми і перешкоджати його заболочування.

 • . 3

  Одразу слід обумовити питання, як зимують риби в ставку. Взагалі, залишати їх там на час холодів — великий ризик: під льодом може не вистачити кисню. На зиму краще перевести своїх водних вихованців у більш тепле місце — наприклад, великий акваріум. А по весні, коли трохи потеплішає, повернути їх в ставок (до речі, щоб кірка льоду в ньому швидше розтанула, можна посипати її землею). Якщо ж можливості забирати рибу зі ставка на зиму немає, то потрібно вирішити проблему з постачанням його киснем — наприклад, за допомогою аератора.

 • . 4

  Щоб було зручніше годувати вихованців, бажано побудувати причал, розміри якого залежать від величини самої водойми. З цього помосту можна буде спостерігати, як годуються і як п’ють риби (так, вони «п’ють» воду зябрами і поверхнею тіла). Для подачі корму вихованцям ідеальний варіант — виготовити столик-піддон з оцинкованого заліза і з високими бортами. Проводити годування потрібно 1 — 2 рази на день.

 • . 5

  Щоб розрахувати, як риби харчуються, потрібно знати їх сумарна вага. Необхідний обсяг корму становитиме 3 — 5% від цієї цифри. Чим саме годувати — залежить від виду риби. Карпи та карасі в цьому плані нерозбірливі. Делікатесами для них є, звичайно ж, дощові черв’яки або личинки комах. Але зійдуть і запарені боби або зерно злакових. Можна використовувати і комбікорм — спеціальний, який дають вихованцям в рибгоспах, або той, який купують для курей і свиней.

 • . 6

  Багато факторів можуть впливати на те, як риба метає ікру: температура води, тривалість світлового дня, наявність рослин в ставку і т. п. Тому її розмноження в умовах штучного водоймища — явище, яке зустрічається не надто часто. Деяким рибоводам вдається простимулювати цей процес, штучно знизивши температуру води. Годувати рибу в період нересту бажано насінням трав і відходами зерна. Можна давати і прокручені через м’ясорубку овочі: морква, буряк, картоплю.

 • . 7

  Рибництво — процес копіткий і вимагає чималих зусиль. Але всі праці окупаються можливістю посидіти одному або з друзями у власного водойми з вудкою в руці — і з гарантією, що риба точно клюне.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :