Як рухається вода в океанах?

як рухається вода в океанах ?

Вам знадобиться
 • Океан
 • Виверження вулкана
 • Вітер
 • Прилив
 • Відплив
Інструкція
 • . 1

  Весь час в океанах відбувається безперервне переміщення водних мас. Наочно поспостерігати це можна за таким явищем, як хвилі. Хвиля виникає при взаємодії повітря у вигляді вітру і води. Причиною виникнення великої хвилі може служити підводне виверження вулкана, або землетрус з епіцентром, що знаходяться в океані. Як рухається вода в океанах описано трохи нижче. Поряд з хвилями в океанах присутні холодні і теплі течії. Якщо вітер дме постійно в одну сторону, то це сприяє утворенню підводної течії в тому ж напрямку. Але причина наявності течії обумовлена не тільки вітром. Різна температура і солоність супроводжує опускання водних мас. Чим вище концентрація солі, тим важче вода. А вітер як би викачує холодну воду назад на поверхню і задає напрямок.

 • . 2

  Так виникають холодні і теплі течії, які необхідні, як зберегти океан, так і зберегти його мешканців. Рух води може бути як прямолінійним, так і колоподібним. Ще одним видом переміщення води в океані є припливи і відливи. Під ці маються на увазі тимчасові коливання рівня води в океані. Вченими доведено, що це явище відбувається впливу тяжіння Місяця і Сонця. Період виникнення припливів і відливів близько шести годин. Цікаво й те, як називається найбільший океан на нашій планеті. Безсумнівно, це тихий океан. У ньому, як і інших океанах спостерігається ще одне цікаве явище. Це, так звані, стоячі хвилі. Може бути ще такий варіант, в середині вода піднімається, а біля берегів опускається. Як правило, ці хвилі не володіють великою швидкістю. Але під впливом несподіваного вітряного удару під великим кутом нахилу, можуть розвивати досить високі швидкості.

 • . 3

  Іншою причиною, виникнення цих хвиль може послужити значна різниця в тиску у різних берегів. Всі такі зміни залежать і від того, як виглядає дно океану і наскільки океан глибокий. Якщо спостерігати за океаном з супутника, то можна чітко розглянути гігантські воронки, в які залучені всі маси води світового океану. На північній півкулі відбувається обертання за годинниковою стрілкою, а на південному — протилежний напрямок. Тепер хочеться відзначити, як вивчають океан, а саме його перебіг. Найбільш вивченими вважаються поверхневі течії, в той час, як глибинні таять у собі ще дуже багато загадкового і незвіданого. Ще довгий час учені будуть битися над встановленням істинних причин виникнення тих чи інших глибоководних течій.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :