Як садити картоплю під сіно: свій город

як садити картоплю під сіно : свій город

Вам знадобиться
 • Cвежескошенная трава
 • Cолома
 • Бульби картоплі
Інструкція
 • . 1

  Картопля в наших краях знайшов дивовижну популярність. Використовуваний як продукт для приготування багатьох страв, він залишається досить недорогим і для купівлі, і для вирощування. Адже картопля, нехай і потребує певного догляду, все ж є досить невибагливим, з урахуванням широти застосування в кулінарії і корисних властивостей даної рослини. Серед безлічі способів вирощування картоплі, городники винайшли досить своєрідний — як садити картоплю під сіно.

 • . 2

  Сутність даного методу полягає в тому, щоб картопляні бульби поміщалися під шар трави і сіна, які з часом підгнивали б і ставали ідеальним, абсолютно природним добривом (хімічним добавкам довіряють далеко не всі городники). Слід, однак, зауважити, що даний спосіб непридатний, коли спостерігається засилля мишей — гризуни гарантовано знищать майбутній урожай, погризли бульби і зведуть нанівець всі старання. Але якщо проблем з гризунами немає, таке добриво буде найефективнішим.

 • . 3

  Якщо прийнято рішення скористатися подібним методом, слід подбати про заготівлю трави, причому в досить великій кількості. Дуже важливі правильні пропорції, і краще, щоб сіно було заготовлено з запасом. Як зробити сіно кращим способом для посадки картоплі? Безсумнівно, роль трави і сіна вельми велика, адже, завдяки їм, досягається певний рівень захищеності від бур’янів, зберігається волога, а гниють, вони здатні стати чудовим добривом і живильним середовищем для бульб.

 • . 4

  На земельній ділянці, відведеній під картоплю, робляться не надто глибокі лунки. Приблизно 30-сантиметрове відстань між лунками і 70-сантиметрова дистанція між рядами будуть оптимальними. Як називається стіг сіна? Іноді ті, хто професійно займається сільським господарством вживають слово «скирта». По суті це одне і те ж. Свіжоскошена трава, яка використовується при первинній викладенні, лягає шарами, причому досить товстими — по 40 см. Справа в тому, що в майбутньому солома значно ущільнився.

 • . 5

  Як альтернативу можна використовувати солому по шарах, поміщаючи бульби на маленький шар соломи, а потім закривати його великим. У цьому випадку кількість пророслих бульб помітно збільшиться. Досвідчені городники помічали, що даний спосіб посадки картоплі має ряд переваг перед іншими-таких, наприклад, як достатня для хорошого проростання картоплі вентиляція, термоізоляція — овочі не «замерзнуть» в холодну погоду, і, нарешті, утримання вологи.

 • . 6

  Виникають питання про те, як заготовлювати сіно. Слід зауважити, що сіно не повинно бути занадто сухим, іноді для первісної укладання картоплі використовується навіть злегка підсушена на сонці, але ще зелена трава. Справа в тому, що шар сіна обов’язково ущільниться, а трава, крім іншого, ще й вологу в себе добре вбирає, зберігаючи її. Так що тут важливо знайти золоту середину між пересушеним і недостатньо «зрілим» сіном. Такий компроміс стане ідеальним рішенням.

 • . 7

  Дуже важливо знати, як косити сіно для даного типу посадки картоплі. Сіно має представляти собою рівномірні шари, рівні настільки, наскільки це можливо, а тому для даних цілей підійдуть густі, високі трави, які будуть скошені під корінь. Шар картоплі повинен бути приблизно однаково віддалений від поверхні землі на всіх ділянках грядки, а тому і трава повинна бути поміщена рівномірно. Кращий спосіб добитися цього — косити високу траву.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :