Як садити квітка в горщик, як правильно садити квіти в горщик?

як садити квітка в горщик , як правильно садити квіти в горщик?

Вам знадобиться
 • Грунт
 • Ємність для посадки
 • Спеціальна лопатка або ложка
 • Підпірки, підв’язки (при необхідності)
 • Деревне або активоване вугілля
 • Керамзит
Інструкція
 • . 1

  Перед тим як посадити квітку в горщик, потрібно підготувати грунт і підібрати ємність за розміром. Вибір горщика залежить від інтер’єру, особистих переваг і кліматичних особливостей і місця його подальшого розташування. Так само слід звернути увагу на розмір — в занадто великій або занадто маленькому горщику рослина не буде почувати себе комфортно. Матеріал горщика так само відіграє велику роль — глиняні горщики виглядають більш естетично і вважається що коренева система рослини в них краще збагачується киснем, але у них є свої недоліки — вони важкі, легко розбиваються і недешеві. Їх пластикові аналоги легше, дешевше і міцніше, вибір кольору і форми у пластикових контейнерів теж більш багатий. Перед посадкою горщик потрібно підготувати — вимити і продезінфікувати, особливо це відноситься до тих горщиках в яких вже щось росло до цього.

 • . 2

  Підготовка грунту полягає у виборі підходящої саме цій рослині суміші почвогрунта. Зараз такий вибір зазвичай не викликає труднощів, зараз в кожному спеціалізованому магазині можна знайти суміші для кожного виду квітів або навіть для кожної квітки окремо. Слід віддавати перевагу таким готовим сумішам, так як менше вірогідності принести разом із землею додому шкідників або ж грибкові захворювання. Якщо ж ви сумніваєтеся навіть в магазинних грунтах, можна продезинфікувати його, полив розчином марганцівки. Посадку рослини можна умовно розділити на кілька типів — можна садити в грунт сіянці, саджанці або цибулини, можна садити вже сформувалося рослина або пересаджувати рослину з іншого горщика. У будь-якому випадку рослина краще розташовувати по центру горщика, якщо дизайнерський хід не передбачає іншої креативного розташування. Після посадки потрібно злегка прим’яти (ущільнити) грунт навколо рослини і полити його. Для зручного поливу, щоб вода не виливалася з горщика перш, ніж земля її вбере, необхідно не наповнювати горщик доверху, 1 — 3 см бортиків верхнього краю повинні залишатися.

 • . 3

  Так само при посадці або пересадці рослини потрібно стежити за тим, щоб стволик був занурений в грунт на тому ж рівні що й раніше. Зайве заглиблення може викликати гниль, а завищення загрожує оголенням коренів і їх висиханням, і браком вологи згодом. Особливі випадки, коли рослина необхідно при кожній пересадці заглиблювати або ж навпаки піднімати вище, рідкісні і обговорюються окремо перед придбанням квітки з такими екзотичними вподобаннями. Ще слід звернути увагу на отвори в дні горщика — їх при бажанні можна зробити самим гарячої спицею, якщо горщик пластиковий. На дно перед тим як насипати грунт, кладуть дренажний шар з керамзиту, пінопласту або просто дрібних камінчиків. Він необхідний для доступу повітря до коріння, а отвори в дні горщика не дадуть застоюватися там зайвій волозі. Залежно від розмірів горщика товщина дренажного шару від одного до десяти см.

 • . 4

  Після пересадки для рослини настає період адаптації, який триває у різних рослин від одного тижня до двох місяців. Протягом цього часу за рослиною потрібно особливо пильне спостереження, і в той же час необхідно забезпечити йому повний спокій. Берегти від затоки і від посухи, від протягів і прямих сонячних променів, вчасно підгодовувати добривами і мікроелементами. Горщик для посадки квітки в цей період краще не переміщати з місця на місце — рослини взагалі не люблять різко і часто змінювати місце проживання, а в стані стресу після пересадки можуть загинути. Землю навколо рослини можна прикрасити декоративними камінчиками, мохом або шматками кори, так само непогано виглядають шишки або черепашки. Тепер, переконавшись у тому, що посадити квітку не складає особливої складності, кожен може спробувати себе в цій справі, не зупиняючись на досягнутому. Адже, незважаючи на простоту виконання, садити квіти — ціле мистецтво.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :