Як садити спаржу: умови для вирощування

як садити спаржу: умови для вирощування

Вам знадобиться
 • Насіння
 • Аміачна силітру
 • Калійна сіль
 • Суперфосфат
 • Гній
 • Квасоля
Інструкція
 • . 1

  Семена. Посадити і виростити спаржу під силу будь-якому городникові, головне знати кілька секретів, тоді рослина буде радувати око, і давати хороший урожай. Спаржу можна виростити двома способами: насінням і пагонами. Який з них простіше, кожен вирішує сам. Якщо висаджувати насіння безпосередньо в грунт, то є велика ймовірність, що вони не зійдуть. Також, доведеться заздалегідь підгодувати грунт і займати поливом насіння.

 • . 2

  Кімнатні умови. Перед тим, як садити спаржу в грунт спочатку потрібно виростити рослину з насіння в кімнатних умовах, а потім вже пересадити розсаду в грунт. Спочатку, насіння слід замочити на добу в теплій воді і посіяти в горщику на глибину порядку 2 сантиметрів але кілька штук в одну лунку. Оскільки саджанці потрібно буде висадити в грунт у червні, то висіяти насіння потрібно буде в березні. У період росту, сходи потрібно буде поливати теплою водою, а також виробляти підгодівлю аміачною селітрою з розрахунку 20 грам на 10 літрів води.

 • . 3

  Підготовка грунту. Перед тим, як виростити спаржу в городі, слід заздалегідь підібрати для неї куточок, оскільки вона буде рости там багато років. Відразу варто врахувати, що спаржа погано росте у важких глинистих грунтах, а грунтові води повинні бути якомога далі від рослини. Перед посадкою рослини, грунт потрібно добре перекопати і внести в неї перегнилий гній, краще кінський, також потрібно буде покласти в неї калійну сіль 30 грам і суперфосфат 60 грам .

 • . 4

  Умови посадки. Перед тим, як посадити спаржу, слід підготувати грунт. Для посадки рослини потрібно викопати траншею розміром 50 см шириною і 40 см глибиною, після цього в неї потрібно покласти шар гною в 20 см, а після нього шар родючого грунту, в яку потрібно приготувати заздалегідь з торфу, дернової землі і грубозернистого піску співвідношенні 2: 3: 1.

 • . 5

  Посадка. Перед тим, як виростити спаржу на дачі, рослину слід правильно посадити. Паростки потрібно висаджувати по прямій лінії на відстані 30 см один від одного. Після чого спаржу необхідно засипати грунтом на 10 см і рясно полити водою. Після висадки, грунт потрібно протягом літа кілька разів рихлити, але робити це слід з великою обережністю, щоб не пошкодити коріння рослини.

 • . 6

  Догляд. Розмірковуючи над тим, як виростити спаржу з насіння, слід не забувати доглядати за рослиною після його висадки в грунт. Потрібно час від часу удобрювати грунт гноєм, а також прополювати її від бур’янів і рихлити. А для збагачення грунту азотом, рекомендується посадити поруч зі спаржею квасоля, тоді рослина виростить міцним і не буде піддано захворювань. Спаржа додається в багато страви, надаючи їм чудовий смак, але щоб насолоджуватися ним, слід добре доглядати за рослиною, щоб воно росло здоровим і добре плодоносило.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :