Як садити жито на сидерат?

як садити жито на сидерат ?

Вам знадобиться
 • Земля
 • Жито
Інструкція
 • . 1

  Всім відома прописна істина, що земля — наша годувальниця. Але також ні для КМО не секрет, що нерозумне землекористування виснажує грунт, робить її безплідною. Всякий дбайливий господар піклується про землю, збагачуючи її добривами та органікою. Одним із способів відновлення родючих властивостей грунту є використання сидератів на ділянці. Сідеати — це рослини, які вирощуються спеціально для отримання з них органічного добрива. Особливо хороша для цих цілей жито. Як садити жито, щоб отримати з неї зелене добриво?

 • . 2

  Для початку відповімо на запитання, чому саме жито підходить для цього. Завдання будь-якого сидерата поліпшити структуру грунту, збагатити її склад. Корінці жита дуже глибоко проникають в землю і розпушують щільний і важкий грунт, поліпшуючи водопроникність і повітропроникність. Як сіяти жито, яка кількість насіння витрачати на сотку? Приблизно 1, 8 — 2, 5 кілограма. Ще одна відмінна особливість цієї рослини — фітосанітарний властивість. Досить агресивний характер жита не дає ніяким іншим видам виростати на одній площі разом з нею. Тобто, у бур’янів немає жодних шансів.

 • . 3

  Як виглядає жито? Ось класичний опис рослини: «Колосової стрижень не ламкі, зовнішня квіткова луска гола, зерно відкрите чи напіввідкрите.» На відміну від інших злакових, скажімо від пшениці, жито менш вимоглива до умов вирощування, досить дешева, тому і користується популярністю у садівників і городників . Як посіяти жито, щоб навесні отримати хорошу зелену масу? Для цього потрібно вибрати правильно час посадки, тобто посіву. Наприкінці серпня, з 25 числа і до середини вересня сіють жито на обрану ділянку.

 • . 4

  До перших заморозків вона досягне висоти 20 — 25 сантиметрів і буде готова до зимівлі. Якщо не вкластися в ці терміни посіву, рослина може вимерзнути, і всі старання будуть марні. Як проростити жито? Загалом те, для цього не потрібно особливих зусиль, але все таки навесні, для дружних і ранніх сходів, ділянка з посівами жита необхідно прорихлити граблями. Через 3 — 4 тижні висота рослин досягне 60 сантиметрів, їх необхідно скосити і закласти в грунт. І можна сказати, що прекрасне органічне добриво готове, через півтори, два тижні слід висадити основну культуру, і чекати хорошого врожаю.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :