Як швидко навчити дитину читати по складах в 6 років?

як швидко навчити дитину читати по складах в 6 років?

Вам знадобиться
 • Буквар
 • Алфавіт
Інструкція
 • . 1

  Багато цікавляться таким питанням: «Як навчити дитину читати в 6 років? »Так, відповідь на це питання досить складне і відповісти зможе далеко не кожен. В даний час безліч способів як навчити дитину читати по складах. Зараз батьки вважають, що потрібно навчати дитину читати тільки з шести-семи років. Адже в такому віці він стає більш самостійним і починає все сприймати. В 6 — 7 років збільшується сприйняття, воно стає приблизно сім-десять хвилин — це вже означає, що малюк готовий до навчання. Але зараз вчені провели дослідження, які доводять, що дитину потрібно вчити читати ще в дошкільному віці. І найкращий вік для навчання — це три роки.

 • . 2

  Всі люди погодяться з тим, що у трирічному віці дитина ще вважається зовсім крихіткою. Тому батьки задають таке питання: «Як швидко навчити дитину читати по складах в три роки? »Але відповідь можна отримати в цій статті. Насправді з року — це самий кризовий вік в розвитку дитини. Саме в цей час у малюка формується таке поняття, як особистість. Звичайно ж, кожна людина погодиться, що повноцінні заняття ля таких малюків ще зарано. Малюк у три роки вже знає що таке «Я» і заявляє про нього, а також пізнає навколишній світ. Три роки — це вік, коли дитині постійно все цікаво, і він завжди задає різні питання. Діти, які вже вміють розмовляти, починають задавати питання, пізнавати світ з усіх боків.

 • . 3

  Найважливіше — це не пропустити етап розвитку дитини, адже вже з трьох років формується логічне мислення крохи. Це означає, що він починає сприймати навколишній світ як єдине ціле. Логіка у дитини з’являється тоді, коли він починає ставити питання, які випливають один з іншого. Звичайно ж, в три роки у дитини розвивається не тільки логіка і просторове мислення, а й активізується пам’ять. Адже дитині дуже потрібно запам’ятовувати відповіді на питання, які дали йому батьки. А батькам не варто сердитися на те, що дитина ставить одні й ті ж питання, він просто намагається запам’ятати відповіді на все життя. Дитині в цьому слід приділяти більше уваги і завжди вислуховувати його. Такий вік допомагає швидше навчити читати дитину — це вік «чомучки».

 • . 4

  Це початок того, як навчити читати дитину в 6 років. А от для чого потрібно вчити читати дитини в три роки. По-перше, це робиться для того, щоб розвинути пам’ять, уяву і навіть логіку у малюка. По-друге, у нього швидше розширюється кругозір. По-третє, це допомагає значно уникнути безлічі проблем, які зустрінуться на його шляху через три роки за шкільною партою. У першому класі доведеться читати не тільки буквар, але навіть і умови задач з математики. Адже якщо дитина зрозуміє, що там написано, то він це вирішить і буде радий цьому дуже. Деякі батьки дуже обурюються і кажуть, що в три роки неможливо навчитися читати по складах. Але неможливе, завжди можливо варто докласти тільки трохи зусиль.

 • . 5

  Спочатку необхідно вивчити разом з дитиною всі букви, є безліч цікавих способів, як це можна зробити. Не можна вимовляти букви дитині так: «Бе», «Пе», «Ге» і так далі. Необхідно це робити таким чином: «Б», «В» і так далі. Також необхідно в кімнаті дитини повісити плакат з буквами, головне щоб він був досить барвистим. Його можна буде придбати в магазині, або намалювати наймолодшою мамі з допомогою дитини. Адже його дуже тягне до всього барвистому: картинкам, метеликам, квіточкам, плакати, малюнки і багато чому іншому. Батьки повинні сприймати те, то чим раніше навчиш дитину читати, тим буде краще. Вони зобов’язані розуміти те, як дитину навчити читати в 6 років.

 • . 6

  Коли дитина запам’ятає всі букви, то вже можна починати складати склади. Для того щоб процес складання складів не затягнувся найкраще купити спеціальну магнітну дошку з пластиковими різнокольоровими буквами. Звичайно, якщо ж немає грошей, то краще зробити алфавіт своїми руками. Наприклад, можна зробити так, що приголосні букви будуть різних кольорів, а голосні одного. Дуже важливо: дитина буде із задоволенням вчитися читати, якщо це зробити у вигляді гри. Наприклад, можна побудувати спеціальний стовпчик з шести-семи приголосних букв, для складання відповідно взяти букву «а». Її необхідно буде поставити в самий верх і озвучити склад, так поступово буде складати слово. І так можна повторювати до безкінечності.

 • . 7

  Приблизно через два місяці малюк стане вже читати по складах і зможе розуміти, що написано в тексті. Коли дитина навчився читати, то можна переходити й до слів. Спочатку краще давати слова, які складаються з двох-трьох складів. З дитиною треба говорити про кожне обговорене слово. Якщо це слово почати її і малювати, то маляті буде ще цікавіше. Також для розвитку читання дитини можна використовувати спеціальні складові таблиці.

 • . 8

  Адже за допомогою них можна прочитати і відкриті і закриті склади, принцип для створення таблиць дуже простий. Такі складові таблиці можуть бути не тільки у вигляді таблиці, а й у вигляді квіточки, або метелика. Можна також створити таблицю для гри, яка буде називатися «Знайди слово». Дітям вона дуже подобатися, адже слова знайти не так вже й просто. А дитину потрібно просто попросити і він все знайде — йому сподобатися.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :