Як швидко запам’ятовувати великий обсяг інформації?

як швидко запам'ятовувати великий обсяг інформації?

Вам знадобиться
 • Зосередженість
 • Уміння налаштуватися на роботу
 • Неодноразове ознайомлення з матеріалом
 • Виділення основних ідей у досліджуваній темі
 • Заучування основних тез
 • Доповнення головних ідей
 • Знаходження цікавих елементів в досліджуваному питанні
Інструкція
 • . 1

  Багато людей не розуміють, як швидко запам’ятати великий обсяг інформації. У цій справі, є, звичайно ж, безліч нюансів. Для когось, наприклад, величезною кількістю того, що потрібно завчити, є половина толстенного підручника, а для деяких і десяток сторінок видається чимось неймовірним для запам’ятовування. У цьому зв’язку, не можна заперечувати й те, що у різних людей різна розумова активність, а відповідно і абсолютно відмінний один від одного рівень пам’яті. Однак, як і дивно, найчастіше головною проблемою для тих, хто не може вивчити будь-якої необхідний матеріал, постає банальна лінь, з якою варто боротися в першу чергу.

 • . 2

  Отже, якщо організм і мізки все ж вдалося налаштувати на робочий лад, то першим ділом, для того, щоб запам’ятати великий обсяг інформації, потрібно ретельно її розібрати. Представлений текст (без різниці, в друкованому або електронному форматі) необхідно кілька разів прочитати, і вже при другому прочитанні виділити в ньому для себе основні моменти, важливі думки. Якщо розмір досліджуваного матеріалу досить великий, а запам’ятати його треба терміново, то досить навіть прочитати його в цілому побіжно, але при цьому, все так же намагатися виділяти найголовніше. Можна навіть залишати в тексті позначки олівцем або ручкою, щоб нічого не упустити.

 • . 3

  Запам’ятати великий обсяг інформації швидко допоможе як раз-таки базових суджень, представлених в тексті. Якщо вони виражені не дуже чітко, то варто максимально їх уточнити. Спочатку дані тези повинні бути стислими, але їх обов’язково вивчити повністю. Природно, що при запам’ятовуванні не варто все зубрити, потрібно саме розуміти те, чим доводиться наповнювати свою пам’ять. В принципі, якщо даних підкреслених положень на середній текст порядку 10 — 15 в розрахунку на 10 тисяч символів — то це більш, ніж достатньо. Після того, як вони заучені, залежно від того, скільки ще залишилося вільного часу, варто розбавити їх доповненнями.

 • . 4

  Додаткові уточнення за матеріалом, який потрібно вивчити, можна відшукати за допомогою Інтернет-ресурсів, різних словників і довідників, а також, природно, черпати і з самого досліджуваного тексту. Також, для того, щоб швидко вивчити великий обсяг інформації, не варто відволікатися на сторонні подразники, але при цьому обов’язково робити невеликі перерви, по 5 — 10 хвилин за одну годину заучування. Найлегше запам’ятовується те, що цікаво. Тому в будь-якій темі, по якій доводиться вивчати певний матеріал, необхідно відшукати для себе щось цікаве. І тоді, швидке запам’ятовування нічого очікувати бути такою вже складною задачею.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :