Як скласти правила внутрішнього розпорядку?

як скласти правила внутрішнього розпорядку ?

Вам знадобиться
 • Трудовий кодекс
 • Режим праці і відпочинку
 • Права та обов’язки
Інструкція
 • . 1

  Складати правила розпорядку, яке передбачається Трудовим кодексом, має не рекомендаційний, а обов’язковий характер для кожної установи. Роботодавець повинен створити ті умови, які забезпечують дисципліну і порядок роботи співробітниками установи. При цьому грунтуються Законом РФ і нормативними актами даної організації.

 • . 2

  Правила є локальним документом, що включає в себе права та обов’язки керівників і співробітників. Регламентують режим праці та відпочинку. Під розписку з ним знайомляться всі працівники підприємства. Якщо чітко дотримуватися внутрішній розпорядок, то якість праці у персоналу установи буде досить високим. При порушенні правил на працівника можливе накладення дисциплінарних стягнень.

 • . 3

  Отже, базою для розробки правил служить Трудовий Кодекс РФ. Важливо враховувати специфіку та структуру організації для повної фіксації типових ситуацій, що виникають в процесі роботи. Враховується режим та умови праці працівників з ненормованим часом. У права та обов’язки роботодавця входить: правильна організація роботи із забезпеченням всього необхідного робочого інвентарю, створення умов для безпечного і здорового трудового дня.

 • . 4

  Також керівник повинен в розпорядку врахувати питання про систему оплати праці, бути компетентним у питанні про те, як скласти правила внутрішнього розпорядку і не пропустити важливих і дрібних деталей в документі. Так, в основні права та обов’язки співробітників входить: сумлінне виконання роботи, дотримання дисципліни, виконання розпоряджень керівника, дотримання правил безпеки, належне поведінка, порядок на робочому місці.

 • . 5

  Крім того, в документі обумовлюються питання прийому, переведення або звільнення працівників, робота з випробувальним терміном, необхідна документація при прийомі на роботу. Важливо визначити робочий час і тривалість перерви, а також надання відпусток. Не потрібно забувати про фінансові заохочення працівників і відповідальність за порушення. Правила затверджуються і підписуються керівником організації.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :