Як скласти змінний графік роботи?

як скласти змінний графік роботи ?

Вам знадобиться
 • Трудовий кодекс РФ
 • Персональний комп’ютер
Інструкція
 • . 1

  При складанні змінного графіка роботи необхідно в першу чергу спиратися на законодавчу базу. Тут основний регламентуючий документ трудових відносин — Трудовий кодекс Російської Федерації. Потім, залежно від виду діяльності, є свої галузеві нормативно-правові акти, які також несуть у собі певні особливості. Останній в ієрархії підпорядкування документ — трудовий договір, який може бути ще й колективним. Вивчення цих правових джерел дозволить суб’єкту зрозуміти, як скласти змінний графік роботи. Таким чином, вивчення нормативно-правової бази і є перший крок на шляху до створення змінного графіка роботи.

 • . 2

  Далі слід визначити вид змінного графіка. Існують різні види змінної роботи, серед яких можна виділити найбільш поширені в Росії: — двозмінна робота — тризмінна робота — пятібрігадний графік. Тут потрібно чітко розуміти, як скласти графік роботи і які особливості треба врахувати. Вид змінної роботи залежить зазвичай від специфіки виробництва, технології, і спрямований на підвищення продуктивності праці та ефективності роботи.

 • . 3

  Завершити складання графіка можна створенням зведеної таблиці. Що важливо враховувати при складанні таблиці: — графік відпусток співробітників — кількість календарних днів (зміни) в заданому періоді часу, наприклад, протягом місяця — наявність святкових вихідних днів в періоді.

 • . 4

  Приклад. Кількість співробітників — 5. Необхідно скласти графік роботи на місяць. Вид змінної роботи — двозмінний ( 12 / 12 годин). Один із співробітників планує піти у відпустку. Свят в цьому місяці немає. Спочатку потрібно прибрати з матриці (таблиці) співробітника, які піде у відпустку. Як результат, працювати будуть 4 людини. Загальна кількість годин ділиться на 4 — в такій кількості (може, звичайно, бути якась похибка) повинен відпрацювати кожен співробітник. Потім, застосовуючи схему двозмінного графіка роботи (вона передбачає вже певну структуру з робочими і вихідними днями), розносяться зміни між співробітниками. Результат — рівна кількість змін, виражене в годинах облік співробітника у відпустці рівну кількість вихідних днів у співробітників.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :