Як спіймати дамку?

як спіймати дамку?

Вам знадобиться
 • Стандартна шахівниця 8 на 8
 • Набір шашок
 • Партнер по грі
Інструкція
 • . 1

  У цій захоплюючій грі є момент, коли самотня дамка своєму розпорядженні великою дорогою, а три інші дамки, що належать противнику, розташовують іншими дорогами. Але часом буває так, що великий дорогий розташовують відразу три шашки, а окрема ворожа знаходиться на якоїсь іншої лінії на шашковій дошці. У такому положенні три дамки завжди б’ють дамку противника.

 • . 2

  Даний спосіб дозволяє при грамотній грі гарантовано зловити у супротивника самотню дамку всього лише в кілька ходів: в одинадцять — тринадцять з будь-якої обраної позиції. Як спіймати дамку? Сама важка з усіх існуючих позицій — це коли три дамки, які розташовують великою дорогою, борються проти єдиної дамки супротивника.

 • . 3

  Спосіб лову стає системою я цілим рядом завдань. Найважливішим у закінченні гри є велика дорога, трійники і двійники. Якщо у білих велика дорога, то їм необхідно зайняти двійників, витіснити дамку партнера по грі з позиції трійників. Одночасно потрібно зуміти втримати велику дорогу, а то противник миттєво займе своєї дамкою велику дорогу, а партія буде закінчена внічию.

 • . 4

  Як спіймати дамку в шашках? Потрібно витіснити дамку чорну з позиції двійників. Як же зробити це? СIII-dIV. Вільна лінія цього двійника тепер зайнята. bVIII-СVII 2. dIV-g 1 СVII-fIV 3. bII-dIV (друга використовувана дамка також перекладається на цей вільний двійник) 3. . . fIV-hII 4. dIV-еIII (На цей раз чорної дамки потрібно буде покинути двійник. А якщо це вона не зробить і зіграє комбінацію 4 … hII-bVIII, то потім піде 5. gI-hII і з виграшем .) 4. . . hII-dIV 5. gI-hII dVI-АIII.

 • . 5

  Отже, білі виконали своє завдання, витіснивши своїми дамки дві лінії двійників. Друге завдання полягатиме в тому, що потрібно витіснити самотню чорну дамку з трійників, одночасно не повертаючи велику дорогу і двійників вашому супротивникові. Як трьома дамки зловити одну? Потрібно оволодіти тими полями, які розташовані на перетині двійників і трійників.

 • . 6

  Вони знаходяться на нижньому трійнику eIII-fIV, на верхньому трійнику-cV — dIV. Якщо в такому розкладі самотня дамка займе один з цих трійників, то її противнику, що має перевагу в силі, потрібно зайняти ці поля трійників, але в іншому місці. У кожному з декількох запропонованих побудов трикутник і його гострі кути націлені на самотню дамку.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :