Як стати генієм переговорів?

як стати генієм переговорів?

Вам знадобиться
 • Партнери по переговорах
 • Об’єкт переговорів (обговорювана проблема)
 • Знання різних сфер психології, логіки і риторики
 • Висока компетентність і поінформованість в обговорюваної проблеми
 • Цілеспрямованість у поєднанні з умінням знаходити компрміссние рішення
Інструкція
 • . 1

  Як стати генієм переговорів? Уміння вести переговори, ефективно досягаючи поставлені цілі, — солідна підмога для швидкого кар’єрного зростання у великій компанії або розвитку власного бізнесу. Але стати справжнім генієм переговорів не так вже й просто. Для початку необхідно ознайомиться з базовими умовами ведення успішних ділових переговорів.

 • . 2

  Науковий підхід: психологія, логіка, риторика. Будь-яка сфера діяльності сьогодні потребує наукового підходу. Тому, плануючи як стати генієм переговорів, в обов’язковому порядку необхідно вивчити загальну, індивідуальну, групову та комунікативну психологію, ознайомитися з основами логіки і риторики. Найефективніше вивчати ці науки в університеті в процесі отримання вищої освіти.

 • . 3

  Компетентність в обговорюваної проблеми. Крім того, необхідно чітко визначити обговорювану проблему і вивчити всі її основні параметри і специфічні характеристики. Перед тим, як провести переговори, необхідно здійснити глибокий аналіз розглянутого питання.

 • . 4

  Вивчення партнерів по переговорах. Поряд з вивченням обговорюваних проблем, необхідно ретельно вивчити партнерів, з якими відбудуться переговори. Тільки знаючи їх ділові та особистісні якості, приблизно спрогнозувавши їх цілі і можливості, можна скласти план того, як правильно вести переговори. Знаючи сильні і слабкі сторони своїх конкурентів, можна ефективніше формувати стратегію досягнення власних цілей.

 • . 5

  Діловий етикет, Зовнішній вигляд і обстановка. Будь-які ділові контакти та заходи увазі суворе дотримання всіх правил ділового етикету. Однією з найважливіших складових того, як вести ділові переговори, є відповідність зовнішнього вигляду парламентера і манери його поведінки діловому тоні й обстановці. Переговорний приміщення може бути різним (від офісу до ресторану), але в нього нічого не повинно заважати самому процесу обговорення.

 • . 6

  Визначення цілей і меж компромісу. Головне в переговорах — досягнення поставлених цілей, які повинні бути чітко визначені заздалегідь. Однак, свої цілі будуть і у протилежної сторони. Сенс переговорного процесу — в знаходженні обопільно прийнятного компромісу. Тому, перед тим, як замовити переговори, необхідно чітко визначитися з власними цілями і поступками, на які можна піти.

 • . 7

  Фіксація результатів домовленостей. Обов’язковим елементом будь-яких угод є їх фіксація в усній або письмовій формі, яка повинна бути гранично ясною і зрозумілою обом сторонам. Справжній професіонал повинен також проаналізувати результати, відзначити власні успіхи і помилки, зробити відповідні висновки. Адже саме досвід і вміння оцінювати власні досягнення, зрештою, можуть допомогти переговірнику стати справжнім генієм своєї справи.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :