Як стати машиністом метро: секрети професії

як стати машиністом метро: секрети професії

Вам знадобиться
 • Пристойні знання
 • Відмінна здоров’я
Інструкція
 • . 1

  Питання про те, як стати машиністом метрополітену, за статистикою доводить до відділу кадрів більше чотирьох тисяч чоловік. З них працівниками метрополітену стають всього лише близько сорока.

 • . 2

  Перед тим, як стати машиністом, людина проходить багато випробувань на міцність. Щоб оволодіти професією потрібно мінімум 1, 5 року, а для того, щоб зрозуміти, чи дійсно людина годиться для цієї роботи — близько 3 років. Незважаючи на те, що вища освіта не є обов’язковою вимогою, майбутній машиніст повинен володіти пристойними знаннями і відмінним здоров’ям.

 • . 3

  Першим пунктом ланцюжка «як влаштуватися машиністом» є проходження психолога, а саме декількох тестів: на короткочасну пам’ять, на перемикання уваги і на інтелект. Далі слід найсуворіша медкомісія, на якій перевіряється абсолютно все, особливо зір, тому що навантаження на очі в метрополітені просто колосальна, серцево-судинна система, слух, наявність або відсутність дальтонізму.

 • . 4

  Якщо претендент успішно проходить вищеописані перевірки, то відправляється на 4-місячні курси, успішна здача іспитів після яких дозволить працювати на лінії помічником. Після кількох місяців роботи в парі з досвідченими співробітниками, людина отримує можливість здавати на право самостійного управління складом. Також потрібно відзначити, що перед тим, як влаштуватися помічником машиніста, претендент повинен відпрацювати в бригаді депо слюсарем і отримати певний розряд, але тільки в тому випадку, якщо не має середньої освіти за спеціальностями, що належать до експлуатації залізничного рухомого складу.

 • . 5

  Так як стати машиністом поїзда? Коли людина нарешті отримує право самостійно управляти ПС? Це стає можливим тільки після закінчення курсів для машиністів та здачі двох дуже складних іспитів — аварійні гри і на знання траси. Варто лише уявити, що машиніст повинен вміти за 4 хвилини знаходити технічну несправність поїзда, виправляти її і повідомити про подію диспетчеру! Крім того, робота вимагає граничної концентрації і вміння робити кілька справ одночасно, оскільки постійно потрібно стежити за показаннями приладів, за швидкістю, за світлофорами, при цьому ще слухати і виконувати різні вказівки диспетчера.

 • . 6

  Незважаючи на те, що зарплата машиніста досить висока, далеко не кожному вдається пройти шлях, який дозволить отримувати її і носити тяжкою працею заслужене звання «машиніста метрополітену».

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :