Як стати професійним дайвером?

як стати професійним дайвером?

Вам знадобиться
 • Повна інформація про можливість підвищення своєї майстерності до рівня «майстри»
 • Бажання вчитися
 • Час і фінансові кошти на підвищення майстерності
 • Уважність
Інструкція
 • . 1

  Процес перетворення «зеленого» новачка-дайвера в професійного плавця-інструктора з міжнародним сертифікатом — досить складний і довгий. У дайвінг, як і в будь-який інший професії, існує кар’єрна драбина, система підвищення кваліфікації та збільшення досвіду. Стати професіоналом у дайвінгу заочно не вдасться — цей вид спорту побудований виключно на практичному досвіді постійних занурень. Тому все доведеться осягати поступово.

 • . 2

  Отже, в світі існує близько 30 міжнародних систем навчання дайвінгу, серед яких найпопулярнішими можна вважати SSI, CIMAS, PADI, CEDIP, NDL, NAUI та інші . За однією з цих систем ви обов’язково пройдете початковий курс навчання в школі дайвінгу та освоїте ази поводження з аквалангом, правила поведінки під водою, техніку безпеки, підводне орієнтування і т. д. Результатом початкового курсу навчання стане сертифікат дайвера.

 • . 3

  Відмінності в п’яти основних школах і системах, в основному, національні: одна з найпопулярніших систем навчання PADI — це американська система, ще одна американська освітня ліга, яка розробила кілька міжнародних програм навчання дайвінгу — NAUI , NDL — російська національна дайв-ліга, CEDIP — європейська асоціація підводних інструкторів, CIMAS — міжнародна конфедерація дайверів, створена Жак-Івом Кусто, що включає дев’яносто національних федерацій підводного плавання, і організуюча міжнародні змагання та конкурси.

 • . 4

  У будь-який з системних шкіл навчання дайвінгу існує своя ієрархія сертифікатів від новачка до майстра вищого класу. Найбільша навчальна система, яку визнають багато освітні школи — американська PADI має чітку структуру професійного зростання. Вона проводить навчання досить швидко, має нескладну структуру кар’єрних сходів і прийнятні ціни. В основі PADI — «піраміда» Dive Today під девізом «Здійсни занурення сьогодні!». Початковий етап навчання передує пробне тестове занурення з інструктором (Discover Scuba Diving). З одного боку — це реклама курсу навчання, з іншого — можливість прийняти чітке рішення, продовжити навчання або відмовитися. У випадку якщо ви наважуєтеся на навчання — тестове занурення зарахується вам в курс навчання.

 • . 5

  Початковий курс OWD (Open Water Diver) проводиться під керівництвом досвідчених інструкторів і знайомить з теоретичними та практичними основами дайвінгу, вмінню поводитися зі спорядженням, техніці занурень і вмінню вести себе під водою. Після закінчення курсу, в який входить серія теоретичних занять і десяти занурень (п’ять — на відкритій воді), ви складаєте іспит і отримуєте міжнародний сертифікат Open Water Diver, що дозволяє вам здійснювати занурення з партнером на глибину до 18 м.

 • . 6

  Наступний етап — сертифікат Advanced Open Water Diver (AOWD). Це удосконалений курс навчання, який дозволяє пройти додатковий курс занурень на глибини до 30 м і відкриває для вас все дайвінг-споти світу. За час навчання ви навчитеся занурюватися вночі, при сильній течії і погану видимість, пройдете курс підводного орієнтування та поведінки в екстремальних ситуаціях при зануренні і надання допомоги при нещасних випадках і рятувальних операціях (сертифікат рятувальника Rescue Dive та сертифікат EFR — першої медичної допомоги дайверам).

 • . 7

  І тільки після отримання сертифіката AOWD вам відкриється перша професійна щабель дайвінгу — курс Divemaster (DM). Пройшовши курс глибокого навчання, ви отримаєте сертифікат помічника інструктора, який дасть вам право працювати підводним гідом. Цей документ дає можливість отримати роботу на міжнародному дайвінг-споті і супроводжувати в зануреннях плавців, що мають сертифікат щаблем нижче. Для того, щоб отримати заповітний статус майстра, вам доведеться поглибити знання з теорії плавання, фізики та фізіології, вивчити стандарти PADI, зробити не менш шістдесяти зареєстрованих занурень з сертифікатом Rescue Dive, пройти курс допомоги інструктору при зануренні з групами і курс супроводу плавців.

 • . 8

  Отримавши сертифікат DM за два тижні, ви стаєте професійним дайвером, членом міжнародної конфедерації CMAS. Тепер вам залишиться тільки взяти участь у курсі підготовки інструкторів на отримання сертифіката IDC (Instructor Dive Course)! Закінчивши курс в якості асистента інструктора, ви складаєте іспит на отримання сертифіката IDC. Це вища ступінь ієрархії дайверів за системою PADI, яку визнає більшість шкіл дайвінгу.

 • . 9

  З цього моменту, ви — майстер вищого класу і можете брати участь в дайвінг-експедиціях будь-якої складності, пропонувати свої послуги інструктора в школах будь-якого світового дайвінг-спота, входити в керівні структури асоціацій або конфедерації дайвінгу , приймати участь в змаганнях міжнародного рівня, навчати новачків основам майстерності та навіть відкрити власну сертифіковану школу дайвінгу!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :