Як стригти овець машинкою?

як стригти овець машинкою?

Вам знадобиться
 • Машинка для стрижки овець
 • Дощатий стіл 1, 5 * 1, 5 м і висотою близько 1 м
 • Розетка електроживлення на висоті 2 метра над робочим місцем
Інструкція
 • . 1

  Овець зазвичай стрижуть двічі на рік. Для цього в сучасних господарствах вкрай рідко використовують пружинні ножиці. Адже набагато легше і в десятки разів швидше робота йде при використанні електростригальних машинки. Професійні стрігалі доводять швидкість обробки однієї дорослої вівці до рекордних показників — 1 хвилина 40 секунд. Отже, як стригти овець машинкою якісно і безпечно?

 • . 2

  Стрижка вівці повинна проводитися на початку дня, до годування і напування тварини, при сухій погоді, так як шерсть повинна бути сухою і без забруднень. Якщо на поверхні вовни застрягли шматки соломи — можна спробувати їх швидко вичесати великим гребенем або вибрати руками. Взагалі, рослинні залишки в руні істотно знижують його якість і, відповідно, ціну. Найчастіше руно забруднюється насінням бур’янів: реп’ях, ковила та інше. Є певні правила, як пасти овець, щоб руно залишалося максимально чистим.

 • . 3

  Недосвідченим стригаль рекомендують зв’язати перед стрижкою три ноги тварини, залишаючи одну передню вільною. Починати стрижку слід з морди, обережно обходячи вуха. Потім шия — лопатка — груди. Акуратно і не поспішаючи стрижуть в паху вільної ноги, а коротку шерсть з ноги відкладають в окрему купку. Потім стрижуть живіт, намагаючись не зачепити соски у самочок і мошонку у самців. Після цього сміливо можна зняти руно зі спини, і, перевернувши овечку на інший бік, перев’язати ноги і повторити те ж саме. Перед тим як вирощувати овець на шерсть, варто дізнатися їх вартість в регіоні.

 • . 4

  Не скрізь вівцефермі можуть добре заробити на шерсті. А витрати ж на далеке транспортування такого об’ємного товару обходяться дорого. Тому варто визначитися з породою. Якщо вирішено, що потрібна шерсть — вибирають вовняні породи. Вище цінується вовна тонкорунних і напівтонкорунних порід. Але багато зупиняються на грубошерстих, так як доглядати за вівцями цих порід легше.

 • . 5

  Звичайно, електростригальних машинки дуже знадобляться в господарстві. Але важливо приділити достатньо уваги підготовці майстрів для цієї роботи. Адже важливо вміти не тільки акуратно — не поранивши тварина і не зіпсувавши руно — обстригти шерсть. Необхідно правильно доглядати за самої машинкою. Знати, коли почистити і змастити, вчасно міняти ножі. До цих пір в малих господарствах не знають нічого простіше, як стригти овець ножицями.

 • . 6

  Після роботи машинкою для стрижки овець слід її ретельно прочистити щіткою і протерти спиртовим розчином. Змастити робочі металеві елементи машинним маслом і укласти на зберігання в спеціальний кейс.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :