Як стригти овець: технологія стрижки

як стригти овець: технологія стрижки

Вам знадобиться
 • Машинка для стрижки
 • Ножиці для стрижки
 • Дезінфікуючий засіб
Інструкція
 • . 1

  По-перше, потрібно точно знати, коли приходить пора стрижки овець. Ті вівці, які облаем однорідною вовною, можуть відправлятися на стрижку раз на рік, а для порід зі змішаною шерстю процедура проводиться двічі за рік. А ягняти можна стригти вже в віці півроку, коли його шерсть досягне довжини в 4 сантиметри. Стрижку потрібно робити навесні, коли встановилася м’яка тепла погода (протягом 2 тижнів).

 • . 2

  Нижче буде приведена інструкція — як стригти овець (призвести процедуру потрібно до літа, оскільки їм стає жарко і вона забруднюється рослинами). Перед тим як робити стрижку овець, необхідно на добу позбавити їх їжі, щоб тварини не забруднити шерсть випорожненнями. Для процедури обов’язково виділяється чисте і просторе приміщення (стрижка виробляється або на підлозі або на спеціалізованих підставках). Це важливо в тому випадку, якщо потрібно отримати меринос — як називається шерсть вівці спеціальної тонкорунної породи білого кольору.

 • . 3

  Сама стрижка включає в себе кілька етапів (використовуються машинка або ножиці для стрижки овець), на першому з яких вівця укладається на лівий (по відношенню до стригаль) бік. Шерсть попередньо чиститься від забруднень. Після цього остригають хвіст, вим’я, внутрішню сторона ляжек і живіт — важливо не поранити соски, для цього їх прикривають рукою. Після чого переходять на живіт і груди тварини. Процес цей трудомісткий і якщо цікаво знати, як називається порода овець, яку стрижуть тричі на рік, то це грубошерста Романовська порода.

 • . 4

  При стрижці важливо робити поздовжні руху, які спрямовані від вимені до грудей. Для стрижки крупа тваринного і лівої лопатки, його укладають животом до стригаль. Важлива вимога фахівців полягає в тому, щоб повертати тварина, вимкнувши машинку, щоб не лякати вівцю. Руно під час стрижки повинно саме скочуватися вниз з боки, холки і попереку.

 • . 5

  Правильна стрижка — запорука знання, як розводити овець правильно. Зі спини шерсть состригается після того, як повністю очищений круп і живіт вівці. Для стрижки цього місця застосовуються широкі довгі проходи, які повинні захоплювати все тулуб. У той же час необхідно виробити і очищення від шерсті найскладнішого місця — шиї і голови тварини. У перший раз вівця може бути дуже схвильована і реагувати на стрижку не надто адекватно. Але з часом і досвідом ставлення зміниться.

 • . 6

  Стає зрозуміло, що завдання — як годувати овець, не найскладніша в процесі їх розведення та догляду за ними. Є кілька секретів того, як правильно стригти шерсть в області складок на шиї. Для них краще застосовувати технологію поздовжньої стрижки, після чого рукою руно зсувається в сторону. Після цієї стресової процедури вівцю потрібно дбайливо поставити на ноги і якщо необхідно, дати їй підтримку. Стрижка за допомогою машинки завершується дезінфекцією порізів вівці.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :