Як стріляти з рушниці дробом?

як стріляти з рушниці дробом ?

Вам знадобиться
 • Рушниця
 • Патрон
Інструкція
 • . 1

  Існує думка, що стрільбі навчаються тільки на практиці, однак якщо не знати основних правил і законів стрільби, можна все життя практикуватися і не дістати в полюванні жодного трофея. Вчитися тому, як стріляти з рушниці дробом треба з вивчення теорії правильної стрільби. У першу чергу, важливо підібрати для рушниці правильний номер дробу. Номер дробу для рушниці вибирається залежно від пори року і відстані. У холодний період часу року і при великій відстані рушниці від дичини використовують дріб великих номерів, якщо ж це літня спека і стріляти в дичину доведеться з покладу, рекомендується використовувати дріб меншого розміру.

 • . 2

  Перед тим як заряджати рушницю і вирушати на полювання, необхідно зробити пристрілювання. Зазвичай для пристрілки вибирають дріб 7-го або 3-го номера і стріляють по цілі не ближче ніж з 35-метрової відстані. Пристрілювання рекомендується проводити в безпечних відкритих місцях при ясній спокійній погоді без поривів вітру. Слід врахувати, що вологе повітря виробляє опір під час стрілянини, тому, якщо на вулиці дощ і вітер, то пристрілювання краще залишити до гарної погоди.

 • . 3

  Зазвичай, перед тим як продати рушницю продавець пояснює основи вибору дробу для стрільби, але краще знати напевно. Так, для теплої погоди навесні або восени на дичину розміром з глухаря полюють, використовуючи дріб від першого до третього номера. Взимку на дичину аналогічного розміру йдуть із зарядом дробу в рушницю від четвертого до восьмого номера.

 • . 4

  У полюванні важлива техніка стрільби, яка нерозривно пов’язана з самим рушницею, тому перед тим як вибрати рушницю, варто потримати його в руках, скинути і прицілитися. Фактор зручності приклада, який буває різної форми, надає велике значення на точність під час стрільби дробом. Стріляючи дробом необхідно враховувати рухливість мети. Звичайно ж, в нерухому ціль стріляти легко — приклад підкинулася пліч, робиться наголос в плече, мушку прицілу по центру суміщають з дичиною і без різкого ривка з плавністю спокійно натискають гачок спуску рушниці. При стрільбі дробом по рухомій цілі використовується повідця з обгоном — за допомогою мушки прицілу супроводжується дичину, а потім на крок обганяється і робиться постріл. Техніка стрільби по рухомій цілі виробляється тільки при гарній і постійній практиці.

 • . 5

  Для того, щоб полювання була результативною перш як купити рушницю, необхідно вивчити техніку стрільби дробом і враховувати рекомендації і поради досвідчених мисливців: У вечірній час або рано вранці при поганій видимості, стріляти коштує трохи нижче рівня прицілу. Якщо мета круто піднімається в гору, приціл варто тримати трохи нижче її. У яскраву сонячну погоду приціл наводиться по світлій, а не по тіньовій стороні. Необхідно враховувати, що при частій стрільбі ствол рушниці нагрівається, тому дріб при пострілі відлітає вище прицілу. Для того, щоб точно стріляти з рушниці дробом під час полювання, необхідно щодня тренуватися вдома, ускладнюючи і міняючи розмір і розташування цілі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :