Як стягнути борг за розписці через суд?

як стягнути борг за розписці через суд?

Вам знадобиться
 • Позовна заява
 • Розписка
 • Нотаріус
 • Свідки
 • Паспортні дані
Інструкція
 • . 1

  Давати гроші в борг чи ні, це особиста справа кожного. Але от, як їх повернути, якщо навіть друзі або знайомі, починають уникати зустрічей і спілкування. При виникненні подібних неприємних ситуацій краще всього відразу звернутися до закону. Найчастіше даючи гроші в борг, навіть в голову не приходить взяти з добре знайомої людини або родича розписку. Однак такі дії у разі не повернення боржником грошей можуть звести всі шанси повернення коштів до нуля. Щоб убезпечити себе від недобросовісних боржників, необхідно подбати про розписці, яка стане гарантом спокою і добробуту.

 • . 2

  Як стягнути борг за розписці і захистити свої законні права на повернення грошових коштів? Алгоритм стягнення грошових боргів у судовому порядку виглядає наступним чином: підготовка позовної заяви; подача до суду позовної заяви; проведення судового засідання з розгляду позовної вимоги; оголошення рішення суду і вступ його в законну силу; видача виконавчого документа; звернення до відділення судових приставів. Написати розписку можна в будь-якій довільній формі, вказавши тільки дані людини і суму. Розписка є вільним у оформленні документом.

 • . 3

  А от як запевнити розписку, щоб вона стала повноцінним юридичним документом? Розписка складається у двох примірниках. Її не обов’язково завіряти у нотаріуса (багато з них цим не займаються). При складанні та підписанні двох сторін запропонованого документа замість нотаріуса можуть бути присутні будь свідки, які ставлять свої підписи на розписці. Також, для вірності, свідки можуть залишити в розписці і свої паспортні дані. У такому випадку, якщо справа дійде до судового засідання, стануть надійними свідками позивача при судовому розгляді.

 • . 4

  Крім цього необхідно подати зустрічний позов до суду. Необхідно надати, всі можливі докази, якщо розписка була видана під будь-яким тиском. Як правильно написати розписку, щоб усі необхідні нюанси дотримувалися? Необхідною інформацією є: вказуються всі дані обох сторін (прізвище, ім’я, по батькові, адреси, паспортні дані), сума грошових коштів взятих у борг (цифрами і прописом), в якій валюті видані, відсоток під який видаються кошти, дата повернення боргу, дата видачі грошей, підписи сторін, повні дані свідків.

 • . 5

  Надаючи гроші в борг, необхідно подбати про те, щоб не потрапити в неприємну ситуацію. Важливо не тільки зберегти особисті заощадження при собі, але і не зіпсувати стосунки з рідними і знайомими.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :