Як свердлити перфоратором бетон?

як свердлити перфоратором бетон?

Вам знадобиться
 • Перфоратор
 • Набір бурів і свердел
 • Навики роботи з електроінструментом
Інструкція
 • . 1

  Озираючись назад, досвідчені майстри, напевно, із здриганням згадують ті часи, коли робота з бетонними стінами асоціювалася з кувалдою, шлямбуром, добре, якщо був будівельний дюбельний пістолет. І як добре зараз! Такий зручний, потужний, доступний за ціною інструмент, як перфоратор, знімає масу проблем. Як і будь-яка професійна будівельна техніка, він, безумовно, вимагає наявності певних навичок. Отже, як свердлити перфоратором отвори в бетоні?

 • . 2

  Необхідно визначитися з призначення планованих отворів, їх кількістю, діаметром, глибиною. Підготувати, відповідно з цим, необхідні бури. Всі бури для перфоратора (за невеликим винятком) в хвостовій частині мають пазовий SDS-plus роз’єм. Перед використанням бура на хвостовик наноситься тонкий шар мастила, для вільного поступального руху в патроні. Щоб не перейматися незабаром невеселим питанням «як зняти патрон з перфоратора» для заміни, щоб відновити працездатність всього інструмента (а це процес досить трудомісткий), патрон слід завжди тримати в максимально можливої чистоті, змазаним.

 • . 3

  При виборі бура треба пам’ятати, що якщо існує необхідність отвори великої глибини, то спочатку слід пройти коротким ( 350 мм) буром, а потім продовжити довгим — ( 800 — 1000). Слабке місце бурів — у їх підстави. І це правило — саме щоб уникнути їх поломки. Як штробіть перфоратором, напевно, знають усі. Інструмент перемикається на довбання без обертання, вставляється необхідне зубило, і по розмітці вибирається потрібна глибина штроба. А от при свердлінні бетону — є особливості. Не слід висвердлювати відважити відразу на всю глибину за один прохід, а робити це краще в кілька прийомів, що дозволяє охолодити свердло і видалити з отвору надлишки породи.

 • . 4

  Хороший майстер, знаючи, як влаштований перфоратор, добре відчуває необхідний рівень прикладеного зусилля, залежно від характеристик його інструменту і матеріалу стіни. Як правило, великих зусиль не потрібно. Слід постійно стежити за процесом, в готовність вжити потрібні заходи, якщо на шляху виявиться непередбачене перешкоду (арматура, закладений металевий лист). Ні в якому разі не можна вирішувати «силовим методом» — мовляв притисну міцніше — і піде! Так можна «дотиснути» до проблеми «як полагодити перфоратор», або «де взяти грошей на новий».

 • . 5

  І ще — у хорошого майстра в його «арсеналі» бажаний детектор проводки та арматури. Це дасть можливість проводити розмітку отворів з мінімальною ймовірністю зустрічі з «непроханими гостями» і суттєво полегшить роботу. Якщо ж такої зустрічі не уникнути — потрібні навички подолання цих перешкод і набір необхідних свердел і бурів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :