Як уникнути депресії при втраті роботи?

як уникнути депресії при втраті роботи?

Вам знадобиться
 • Самовладання
 • Стійкість
 • Оптимізм
 • Терпіння
Інструкція
 • . 1

  Пам’ятайте, що ваші почуття нормальні і природні. Втрата роботи незмінно супроводжується періодом зневіри і відчаю. Не важливо, як ви ставилися до своєї роботи, тепер у вашому житті відбулися нові зміни. Змиріться зі своїми емоціями, але не дійте під їх впливом. Не вступайте в конфлікт зі своїм начальником через свого звільнення, адже в більшості випадків він — всього лише гонець, що приніс погані вісті. Якщо ви вважаєте, що вас звільнили незаслужено, зверніться у відділ кадрів. Це потрібно зробити не заради помсти, а щоб з’ясувати причину вашого звільнення.

 • . 2

  Сядьте за стіл, візьміть роздруковану копію свого резюме і червону ручку. Будьте чесні з собою при аналізі свого досвіду. Чим ви пишаєтесь найбільше? Підкресліть ці місця. Які були основні моменти вашої кар’єри? Поставте зірочки навпроти нагород і заохочень. На що ви найбільше хотіли б звернути увагу нового роботодавця? Обведіть гуртком ці навички. Після втрати роботи нерідко забуваються її позитивні моменти. Ця вправа допоможе вам згадати докладені вами зусилля і старанну роботу, а також допоможе скорегувати ваше резюме.

 • . 3

  Задіюйте телефон. Активне спілкування з іншими людьми, не тільки з родичами і друзями, надасть вам істотну допомогу в поверненні на ринок праці. Живе спілкування — незамінний інструмент пошуку нової роботи. Що стосується емоцій, то втрата роботи часто супроводжується такою небезпечною тенденцією, як прагнення до ізоляції. Відгородившись від інших, ви лише збільшите депресію і відчуття самотності. Роботу втрачають багато, ваші ж друзі, можливо, підкажуть вам вихід з емоційного глухого кута. Як показують дослідження, спілкування допомагає позбутися депресії людям, що переживають важкі періоди життя.

 • . 4

  Складіть плани на майбутнє. Чим раніше ви почнете шукати роботу, тим швидше у вас з’явиться позитивний настрій. Якщо ви будете просто чекати, поки колишній роботодавець знову запросить вас на роботу, це завадить вам будувати свою подальшу кар’єру. Крім того, на думку психологів, складання плану дій — це позитивний крок до процесу емоційного відновлення. Якщо ви відчуваєте ностальгію за колишнім місцем роботи і сумуєте по ранковому перерви на каву з колегами, то це нормальне явище, Однак постійні оглядки на минуле можуть перешкодити прогресу в вашому емоційному житті і кар’єрі.

 • . 5

  Складіть новий розпорядок дня. Якщо раніше ви жили на автопілоті з понеділка по п’ятницю, то тепер, після втрати роботи, вам доведеться жити за новим графіком. Збережіть якомога більшу частину свого колишнього розпорядку дня: вставайте в той же час, що й раніше, щоб приготувати каву, перевіряйте електронну пошту і одягайтеся. Оскільки зміна розпорядку дня може викликати труднощі, частково збережіть старий графік, але при цьому додайте туди нові елементи, наприклад, ранкову прогулянку, з тим, щоб не перевантажувати організм.

 • . 6

  Поради і застереження: Робіть зарядку. Дослідження довели зв’язок між позитивним настроєм і фізичними вправами. Не секрет також, що щоденна двадцатиминутная зарядка допоможе вам залишатися здоровим. Ваш лікар підкаже вам, який режим тренувань підходить вам найкраще. Щоранку вставайте і піднімайтеся з ліжка. Цикл сну / пробудження впливає на емоції. Під час депресії організм схильний до сонливості. Встаньте в звичайний час і поставте ступні на підлогу. Кожен день подавайте не менше однієї заяви на роботу (найкраще через Інтернет). Активна розсилка резюме приносить подвійну користь: підвищує ваші шанси отримати роботу і дає вам заняття на кожен день. Втрата роботи дає можливість підвищити свій освітній рівень або пройти комп’ютерні курси підвищення кваліфікації, так що навчання, не пов’язана безпосередньо з вашими навичками, відкриває вам нові можливості. Багато курси в муніципальних школах і коледжах є безкоштовними. Передивіться фінансову політику. В ідеалі у вас повинні бути заощадження в розмірі тримісячної зарплати на випадок раптової хвороби або втрати роботи. Якщо ж у вас немає таких коштів, переглянете свій бюджет. Подумайте, на чому ви могли б заощадити. Членські внески, підписки на пресу і ряд послуг (наприклад, стрижка газону і прибирання) — це перше, на що слід скоротити витрати, щоб заощадити гроші. Не порівнюйте себе з іншими. Ваші колеги, які теж втратили роботу, можливо, більш оптимістично дивляться на пошук роботи, ніж ви. Можливо навіть, що вони знайшли нову роботу через пару тижнів. Не використовуйте їх, як мірило вашого успіху. Ваш досвід і навички індивідуальні. Ваша кваліфікація та положення схожі, проте не є однаковими. Не турбуйтеся про важкі часи. Тимчасовий спад після втрати роботи — природний процес. Не соромтеся звертатися за допомогою. Якщо ваші емоції виходять з-під контролю, і ви не можете впоратися з ними, зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця. Психологи по всій країні надають конфіденційні онлайн послуги, що стосуються безпосередньо емоційного стану у зв’язку з втратою роботи. Найчастіше дуже важко звикнути до всіх змін і впоратися з емоційними травмами, викликаними втратою роботи, тому ніколи не бійтеся звертатися за допомогою.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :