Як утеплити будинок тирсою?

як утеплити будинок тирсою?

Вам знадобиться
 • Тирса
 • Вапно
 • Цемент
Інструкція
 • . 1

  Тирса як утеплювач використовуються дуже давно, особливо в селах. Це відходи від переробки дерева. Раніше пилорами віддавали їх безкоштовно, тепер же за них доводиться платити. Суха тирса добре зберігають тепло, практично також як і мінеральна вата. Але на відміну від неї — це екологічно чистий утеплювач, який можна засипати в малодоступні місця. Однак тирсу пожежонебезпечні і в них люблять селитися гризуни. Щоб уникнути подібних проблем, в тирсу бажано додавати 5 — 10% цементу або вапна. Це додасть їм деяку твердість.

 • . 2

  Як утеплити будинок тирсою? Тирсою краще утеплювати каркасні або дачні будинки. Для цього підходять великі тирсу і деревна стружка тільки від переробки деревини, а не від розпилювання ДСП і інших матеріалів, в яких вже використовувалися сполучні речовини. Якщо закладка тирси проходить сухим способом, то в тирсі не повинно бути зайвої вологи. Інакше є ймовірність появи грибка і цвілі на стінах або перекриттях. Крім цементу, для зв’язки можна використовувати гіпс. Але тоді суміш готуватися в невеликій кількості, щоб не захолонути завчасно.

 • . 3

  Є такий хороший спосіб теплоізоляції, як утеплити стелю тирсою. Роботи повинні проводитися влітку, щоб до осені все просохло. Тирсу або деревна стружка змішуються з сухим цементом, і потім повільно додається вода. У результаті виходить, що тирса злегка умазані. Після чого отримана суміш закладається між балками на перекриття і ретельно утрамбовується ногами. Після висихання шар не повинен проминатися, а тільки злегка хрустіти. Чим менше цементу, тим вище теплоізоляційні властивості.

 • . 4

  Як використовувати тирсу при утепленні стін у дачних будинках та господарських будівлях. Засипають не просто сухі тирса, а спеціальну суміш з тирси і вапна. Вапно гратиме роль антисептика. Це виключить появу в засипці шкідників і гризунів. Суміш засипається на шар гідроізоляції невеликими порціями і добре утрамбовується. У результаті виходить деревне блок з хорошою теплоізоляцією, який не руйнується і не гниє. Тирса — це чудовий будівельний матеріал.

 • . 5

  Немає нічого простіше, як утеплювати тирсою стіни, зробивши з них теплу штукатурку. Ця технологія придатна для внутрішніх робіт. Вона відносно недорога і проста. До тирси додається глина, вода, цемент і газетний папір. Така суміш підійде для приготування листів утеплювача потрібного розміру і потім використовувати їх за необхідності для різних частин будинку для теплоізоляції. Це досить старий метод, але перевірений і хороший. Але є і істотний недолік — біологічна вразливість. Тирса благодатний грунт для грибків і плісняви.

 • . 6

  Як можна використовувати тирсу в домі? Після будівництва та утеплення будинку, швидше за все, залишаться невикористані тирсу і стружка. Їх не треба викидати або спалювати. Тирсою можна не тільки утеплити будинок, але і використовувати їх в якості палива для грубки, каміна або навіть в якості добрив в городі. Це прекрасний розпушувач для грунту. Тирса відмінний, недорогий і головне екологічно чистий утеплювач. При дотриманні технології вони будуть зберігати тепло в будинку тривалий час без додаткових витрат.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :