Як утеплити підлогу в дерев’яному будинку?

як утеплити підлогу в дерев'яному хаті?

Вам знадобиться
 • Подвійний підлогу
 • Ковролін
 • Сітка
 • Цоколь
Інструкція
 • . 1

  Для створення комфортної атмосфери в будинку необхідно якісно утеплити підлоги. Бажано зробити це на етапі будівництва, але можна облаштувати теплоізоляцію на старому підлоговому покритті. Найбільш затребуваним є утеплення за допомогою облаштування подвійного статі. Такий спосіб має на увазі укладання двох настилів, які виготовляються з різних дощок. Черновое покриття можна виконати з неотесаних грубих дощок, але їх обов’язково потрібно ретельно зістикувати один з одним. Між ними не повинно бути зазорів і щілин, які можна закласти штукатуркою або монтажною піною.

 • . 2

  Зверху настеленним дощок необхідно укласти шар звичайного руберойду. Перед тим як утеплити підлогу в дерев’яному будинку, необхідно подбати про захист верхнього покриття. Руберойд не дозволить розмножуватися різних грибків і плісняви. Потім необхідно викласти тонкий шар простого піску і гарненько його вирівняти. Для захисту піщаної подушки від вологи її потрібно вкрити товстою плівкою з поліетилену. Прикріпити ізоляцію можна звичайними цвяхами. Поверх плівки укладається теплоізоляційний матеріал, а потім зверху настеляються деревні плити, які послужать підставою для наступного підлогового покриття.

 • . 3

  Якщо немає можливості розкрити старе покриття, то підлогу можна покрити ковроліном. Цей матеріал володіє якостями килима, тому з його допомогою можна здійснити якісне утеплення. Покриття можна настелити по всій площі приміщення. Це його головна відмінність від звичайного килима, який закриває певну ділянку.

 • . 4

  Перед укладанням ковроліну необхідно ретельно підготувати дощате підставу, щоб крізь настил не надходив холодний повітряний потік. Спочатку на дерев’яну підлогу необхідно укласти спеціальну підкладку. Вона не дозволить проникати в кімнату протягу, а також створить додаткову теплоизолирующую прошарок.

 • . 5

  Придбати підкладку можна в будь-якому магазині будматеріалів. На підготовлену основу настеляється килимове покриття, яке закріплюється підлоговим плінтусом. Також ковролін можна надійно зафіксувати спеціальним клеєм, але тоді його неможливо буде зняти. Також облаштовується теплоізоляція за допомогою лінолеуму, але він повинен бути виготовлений на повстяній або джутової основі.

 • . 6

  Так само не потрібно знімати підлогове покриття, якщо облаштувати підвісне утеплення. Технологія такої теплоізоляції нагадує подвійна підлога, але замість чорнового підстави використовується спеціальна сітка. Вона виготовляється з міцної і товстої волосіні, яка здатна витримати масу теплоізолюючого матеріалу. Всі роботи здійснюються в підвальному приміщенні.

 • . 7

  Сітку необхідно закріпити на балках цвяхами або будівельними скобами. Її потрібно сильно натягнути, щоб утеплювач тримався надійно. В отримане простір можна укласти пеноплекс або мінеральну вату. Але така теплоізоляція має один недолік. Після закінчення часу сітка може розтягнутися, а плити трохи провиснути. Це погіршить якість утеплення, тому що зіткнення вати з чистовим підлогою буде нещільним. Але товсту волосінь можна підтягнути, а коштує таке облаштування значно дешевше. Для такого способу не потрібно настилати чорнове покриття.

 • . 8

  Найбільш надійним і ефективним способом теплоізоляції є утеплення цоколя. Це досить трудомісткий процес, але пів стане значно тепліше. Спочатку по периметру споруди необхідно вирити траншею. Будь дерев’яний будинок має фундаментом, тому його потрібно утеплити. Глибина і ширина траншей повинна бути близько п’ятдесяти сантиметрів.

 • . 9

  Щоб захистити теплоізоляційний матеріал від всіляких гризунів, на їх дно необхідно укласти керамзитобетони стяжку. Потім навколо цоколя встановлюються утеплювальні листи, які необхідно надійно закріпити. Для цього можна використовувати різні клеї або мастику. Далі потрібно запінити всі щілини і стики між плитами.

 • . 10

  Потім на теплоізоляційний матеріал необхідно нанести клей, щоб закріпити щити опалубки. Отримане простір між листами і грунтом потрібно залити керамзитобетони розчином. Бетонна прошарок необхідна для захисту утеплювача від вологи і негативного впливу зовнішнього середовища.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :