Як утворилося озеро Байкал?

як утворилося озеро байкал?

Вам знадобиться
 • Озеро Байкал
 • Основні теорії утворення озера
Інструкція
 • . 1

  Як утворилося озеро Байкал? Озеро Байкал є справжньою природною загадкою, так як вчені досі висувають гіпотези щодо способу його утворення. Всім відомо, що Байкал — це найглибше озеро на планеті, яке містить приблизно 23 тис. кубометрів води, глибина його сягає 1642 метрів, а протяжність озера — 620 км. По суті, озеро розташувалося у своєрідному котловані, бо з усіх боків його оточують гірські хребти і пагорби. Унікальність цього озера також укладає в тому, що воно є чи не найдавнішою на планеті, адже його можливий вік становить 25 — 30 мільйонів років, що для озера дуже поважний вік, так як вони зазвичай живуть не більше 15 тисяч років.

 • . 2

  Зрозуміти, як утворилося озеро Байкал і причини його довголіття, намагалися багато вчених, але в даний час науково обгрунтованими є дві теорії освіти озера — тектонічна і льодовикова, причому і та, і інша підтверджується деякими фактами , виявленими вченими на дні озера в ході детального дослідження. Перша теорія походження великого озера — тектонічна, що полягає в тому, що озеро утворилося через зміщення тектонічних плит приблизно 25 тисяч років тому. У той час на місці озера виник величезний котлован, який згодом наповнився водою і став повноцінним озером. Озеро Байкал отримує підживлення як з підземних джерел, так і завдяки впадающим в нього поверхневим водам.

 • . 3

  Найбільший приплив поверхневих вод Байкал отримує від річки Селенги, і як вважають вчені, так як річка витікає з озера, в ньому постійно відбувається заміна води. Саме велика плинність води дозволило Байкалу проіснувати так довго. Можна навести масу прикладів, як використовується озеро Байкал людиною, проте нічого доброго від співіснування з людьми озеро не отримує, так як в даний час йде сильне забруднення вод Байкалу промисловістю.

 • . 4

  Друга теорія походження озера — льодовикова. Ця версія сильно схильна критиці останнім часом, хоча деякі свідчення руху льодовиків у цій місцевості є, якщо судити з наявних породам, які не характерним для цієї місцевості, які швидке всього були принесені при русі льодку. Природне диво, як називають Байкал, в даний час як ніколи піддається ретельному вивченню, тому що в ньому мешкають види організмів і риб, які ніде більше не зустрічаються, а із загибеллю озера зникнуть і вони. Здавалося б, так як озеро Байкал охороняється людиною, йому не повинно загрожувати нічого, а значить і видам, що живуть в ній теж, однак останні кілька років йде сильне забруднення вод Байкалу і річки Селенги.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :